Stapelia variegata - zkušenosti



host - 148.231 (?) 
23.3.2020 18:21, zobrazeno: 1475x

Máte doma někdo smrdutku? Já bych si ji moc chtěla pořídit, moc se mi líbí, ale jen jsem se o tom zmínila doma, tak byly velké prostesty. Bojím se, že sotva vykvete, tak poletí :D Četla jsem, že kvete od června do sprna, to bych ji na květ mohla dát ven. Do jak velkého okruhu se smrad line? Mám možnost ji dát na parapet od kůlny zhruba 10 metrů od venkovního posezení. Je to dostatečná rezerva? :D Ještě mě napadlo ji dát na parapet u normálního pokoje. Myslíte, že kdyby se otevřelo okno, smrděla by až dovnitř?   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 23.3.2020 19:14

Smrdí hezky... parafráze reklamy. A daleko. V celé místnosti zcela suverénně, venku podle směru převládajících větrů. Jestli dosmrdí až do okna těžko soudit. Zkuste to, vyhodit jí můžete, když to za vás neudělají ostatní členové. Stapelia Gigantea má větší květ! A výraz taky silnější. A což takový zmijovec, to je panečku nářez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.52 (?), 23.3.2020 20:40

Měla jsem ji kdysi, přes léto na balkoně s ostatními sukulenty a kaktusy. Nesmrdí nijak moc do dálky, metr od ní jsem ji tedy necítila. Nemusíte mít obavy. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.52 (?), 23.3.2020 20:43

ps - já tedy měla takovou obyčejnou, ne giganteu. Ale se zmijovcem se to nedá vůbec srovnávat, ten zasmradí celé patro  ;-))       L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 244.99 (?), 24.3.2020 12:49

Neviděl by to tak dramaticky. Nekvete od června ale až koncem léta a začátkem podzimu, tak srpen, září, květ vydrží asi týden, a než rozkvete další, tak to chvíli trvá. V místnosti se zavřenými okny může být cítit, když tam člověk vstoupí, ale záhy to přestane vnímat.

Totéž platí pro giganteu, na té mi vadí, že na květy kladou larvy masařky. Mám asi 15 stapélíí a příbuzných, nejvíce smrdí rod Piaranthus, a ten má květy celkem malé.

Každopádně krása květů za nějaký ten smrádek stojí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika