Poraďte velkou nenáročnou pokojovou rostlinu



host - 82.198 (?) 
12.5.2015 9:19, zobrazeno: 8253x

Do obývacího pokoje bych ráda dala nějaké větší pokojové rostliny, ALE co nejméně náročné. Okna jsou na jih, ale je tam přesah střechy, čili na jaře a na podzim sluníčko, ale přes léto jsou ve stínu. V zimě topíme krbem, bude teplo, sucho, zimovat nemám kde. Napadají Vás nějaké velké pokojovky, které to ustojí (plus moje zanedbávání)? Zatím jsem vydedukovala Ficus benjamina a datlovou palmu Phoenix canariensis, odpovídá to? Líbí se mi i rostliny, co dělají hezký vzpřímený trs jako Zamioculcas nebo Aspidistra, ale nemám s nimi zkušenosti. Moje dcera občas něco utrhne a dá do pusy, tak bych nerada něco, co způsobí otravu už po jednom ochutnání. Doporučte cokoli, přeberu si to, díky moc!! linda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 104.250 (?), 13.5.2015 15:18
Určite odporúčam zamioculcas, pestujem ho v obývačke v samozavlažovacom kvetináči Lechuza a rastie ako z vody. Svetlo má juhozápadné. V práci mám tiež 2 ks a darí sa im tiež. Pokiaľ viem, nemal by byť jedovatý :-) Dušan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.224 (?), 13.5.2015 16:30

Šeflera (schefflera) - se zelenými listy, ne panasovana. Mám ji pres 20 let, je v poměrně malém květináči obrovská a nezničitelná. Ty panasovane mi pochcipaly. Ale je trochu jedovatá.

Fíkus se mi víc líbí ten s velkými listy, také ho mám dlouho, roste dobře a je nenáročný. Datlovou palmu jde si vypěstovala z datle, rostla ale dost pomalu. Kdybyste chtěla něco převislého nebo pnouciho, tak bych doporucila voskovky.

Taky nejsou špatně tchyniny jazyky, i panasovane rostou pěkně a jsou nenáročné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.224 (?), 13.5.2015 16:32

P.S. ta šeflera není tak jedovatá, že by způsobila otravu při ochutnani lístku :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.224 (?), 13.5.2015 17:12

Posílám fotku naší šeflery. Nikdy jsem ji nepřesahovala, hnojim doma látky jen výjimečně. Za cely její život jsem ji naopak odrezala celkem 7 velkých větví. Je dost daleko od okna.

Zkrátka opravdový nezmar :-) 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.224 (?), 13.5.2015 17:15

opr. nepřesahovala = nepřesazovala,  látky = kytky

Omlouvám se za svůj blby automatický opravnik :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.35 (?), 13.5.2015 18:29

Palma Chamadorea elegans -horská palma, Dráceny. Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 13.5.2015 19:47

Máme asi patnáct let Ficus benjamina a kdybych jí nezastřihával tak by byla snad 3 metry vysoká. Má mohutný kmen a vypadá jako strom. Ještě máme Ficus benjamina s menšími listy, ale už dosti mu opadává listí a je to takové koště. Ten s většími listy je krásný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 13.5.2015 20:02

Monstery, s těmi jsem vyrostla a mám je doma taky. Velké, rostou i z ničeho, snesou všecko, netrpí ničím. Když už jsou třeba moc přerostené nebo nelíbivé, tak se dají seřezat, zasadit malé odřezky a jede se znovu. Dělají velké zelené hladké listy, v dobrých podmínkách členitě vykrajované. 

Zamioculcas taky umí narůst do velkého rozměru, mám jich několik, dobrá rostlina. Chce to jen občas opláchnout prach.

Fíkus velkolistý mají rodiče tak od svatby, požadavky splňuje, ale já mám radši ty drobnolisté, mám několik různých barevných variant. Nenáročné.

Tchýniny jazyky, nezničitelné. V pěkných nádobách jsou to hezké rostliny, dají se sehnat různé barvy a taky ty moderní válcovité.

Šeflery jsme měli doma taky leta, hm, ani nevím, kdy je naši zlikvidovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.168 (?), 30.8.2017 10:56

Doporučila bych asi nějaký druh dračince. Nebo jak zde bylo zmíněno kupříkladu šefleru, tu mám doma též

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika