Pokojové rostliny



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kvíteček - (9) - 7.67 (?) 
9.12.2009 5:29, zobrazeno: 116838x

Mám ráda kytičky, doufám,že vy také a že se s nimy na této diskuzi pochlubíte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kvíteček - (9) - 7.67 (?), 9.12.2009 5:39

Na začátek prosím porad´te, co je tohle za rostlinu.Nevim jestli je to možné a jestli se nemýlim, ale podobnou jsem viděla ve skleníku v botanické zahradě v Praze.Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.146 (?), 9.12.2009 8:44

Tahle rostlina je Pryšec běložilný (Euphorbia leuconeura).

Pozor při manipulaci, zejména postavit rostlinu z dosahu malých dětí, všechny Euphorbie jsou jedovaté!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kvíteček - (9) - 7.67 (?), 9.12.2009 14:28

Ještě k tomu Pryšci.Při odlomení lupenu z něj vytéká mléko jako z některých kaktusů.Děti zatím nemáme a já taky ještě žiju.Nikdy jsem tomu nepřidávala na váze se toho nějak obávat, ale děkuju, že to vím.Jinak se docela dobře rozmnožuje.Mám ji na okně v kuchyni a po odkvětu vystřeluje semínka docela daleko.No a pak se stane, že v jiném květináči s jinou kytkou Pryšec.Tak kdybyste měl někdo zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.146 (?), 9.12.2009 20:21

No a to je právě to nepříjemné. Mám ji taky, vím, že vystřeluje semínka. Nevím jak je to s jedovatostí právě těch semínek, ale když se pak batolí dítě po bytě a někde je najde a žvýká... já už mám naštěstí děti dospělé.

Právě to mléko je jedovaté, citlivějším lidem může způsobit nepříjemné reakce na pokožce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kvíteček - (9) - 7.67 (?), 10.12.2009 8:39

Nemohla jsem si nevšimnout, že tyto stránky navštěvujete dost často, nemáte doma taky nějaké skvosty se kterými by jste se chtěla pochlubit mě i ostatním.Mě třeba, nevím tedy kdy přesně vykvetl tchynin jazyk (mám prý dobrou tchýni... mám).Příští rok na to čekám zas, tak pak písnu.Nevím tedy jak vy, ale já, ani nikdo z mého okolí to ještě nikdy neviděl a každý se divil, že taky může kvést.Posílám fotky. 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kvíteček - (9) - 7.67 (?), 10.12.2009 8:55

Chci jen ještě doplnit, že kvetoucí jazyk strašně krásně a pronikavě voní.Tak se těšim na další obrázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.146 (?), 10.12.2009 11:12

Moniko já pěstuji převážně orchideje, když si kliknete na moje jméno, najdete v mém profilu odkaz na moje webovky. Mám tam fotogalerii mnou pěstovaných orchidejí.

Pokojové květiny mám také, ale jen pár, protože musí ustoupit orchidejím. Pěstuji Šefleru, Ledviník, Dracenu, Lopatkovec, Zamioculcas, Castanospermum, Nolinu, dva druhy Ficusu benjamina, Fikus lyrata, dva Banánovníky, Limetu, Anturii, Kávovník a Blahokeř a k tomu asi 80 kousků již zmíněných orchidejí.

Tenura kvete, to vím, ale já tyto rostliny nepěstuju. Nicméně její květenství není asi moc obvyklé, takže je vidět, že se jí u vás líbí. Gratuluju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kvíteček - (9) - 7.50 (?), 11.12.2009 5:03

Mě by spíš ale zajímalo, co se dá vypěstovat doma, tyhle obrázky mě zajímaj.Ještě pro paní Věrka2,jste podle toho, co píšete určitě šikovnější než já, protože já mám doma orchidej jen jednu, co jsem dostala od švagrové k narozeninám a můžu říct, že to neni zrovna moje parketa.Jste určitě velkej odborník, protože já cizí názvy kytek neznám.Jak jsem již na začátku dokázala, některé názvem neznám vůbec.Prostě se mi líbí a mám to ráda mít doma kus přírody.Ráda je pozoruju a mám radost, když se jim daří.Ráda se na tomhle foru něčemu přiučim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kvíteček - (9) - 7.50 (?), 11.12.2009 6:08

Lidičky, čekám na vaše krásný kytičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika