Podivné tvary listu benijamínu



host - 39.249 (?) 
9.2.2019 9:45, zobrazeno: 1982x

Dobrý den poslední dobou mi z jeden z benijamínu krasně obrazil v podobě mnoha nových listu(boužel v zime což mi připadá hodně podivné)jenže poslední dobou mi z benijamínu začínají žlutnout a opdávat listy především ty staré ale boužel někdy i také i novíé a ktomu se ještě některé listy podivně kroutí a smrštují zálivku jsem jako u všech květin upravil zde ale trochu více skouším zatím vše možné ale ale né ané zabrát nevíte čím by to mohlo být???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 9.2.2019 9:58

kombinací savých škůdců a přílišné zálivky.

Vynechte na dva týdny zálivku úplně (do vyschutí a týden k tomu) a použijte tyčinky Careo (mospilan, ale v zapichovací formě do půdy).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
nos - (5) - 39.249 (?), 9.2.2019 9:59

Ještě jsem chtěl také dodat že některé listy jsou podivné tenké a tmavé ale také že tuto rostlinu chováme v chladnější místnosti nemamé jí přstěhovat z jarem do teplejší místnosti???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 9.2.2019 12:08

Pokud tam není průvan, chladnější místnost nevadí. Tenké a tmavé listy jsou v pořádku. Je dobré, pokud vlhkost je nekondenzující a hlavně v zimě nerosit rostliny. Pokud si nejste jist, že substrát je vzdušný, můžete provést vertikutaci špejlí = ve čtvercové síti 4×4 cm provést svislé vpichy od povrchu až na dno květníku. Při vytahování špejle se také můžete přesvědčit o vlhkosti a jakosti substrátu (čichem, pohmatem, zrakem jak povrch špejle vypadá).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika