Pilea peperomioides



Stránky: 1,  2   
hanca - (10) - 15.133 (?) 
16.1.2011 22:16, zobrazeno: 35187x

Chtěla bych se zeptat, jestli pozorujete na svých pěstovaných rostlinách také to co dělají Saxifragy. Že se zbavují vápníku a nechají ho vykrystalizovat na povrchu listu. Ta moje to ukládá ze spodní strany listů, kde má průduchy. Jednou za čas jí ty listy očistím, jinak vegetuje bez problémů, jen nevím, jestli bych jí neměla začít změkčovat vodu. Tohle vylučování přebytečného vápníku dělávají hlavně vápnomilné rostliny, tak se zase bojím abych o ní nepřišla, strašně dlouho jsem jí sháněla, než jsem jí sehnala. 

Díky předem za rady 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.216 (?), 16.1.2011 23:28

Hanko,

jiste o ni neprijdete ale tolika vapnem bych ji asi nekrmila. I kdyz je pravda ze v Cine roste na vapnitych kamenech v kultivaci pestitele udrzuji substrat mezi   pH 6.1 -pH 7.4. Ja bych se asi snazila ji pestovat co nejblize k pH7. Jinak je to velice jednoducha kvetina na pestovani a i se da dobre rozmnozit. Historie teto rostliny je velmi zajimava. Tady Vam pro zajimavost prikladam web page s fotkama.Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 17.1.2011 1:59

Hanko, jeste mi vrta v hlave co myslite tim 'jestli mam zmekcit vodu'? Jestli myslite ty chemikalie na zmekceni vody co se puzivaji napriklad na prani pradla, tak to bych opravdu nepouzivala neb tim bste ji jiste mohla ublizit. Kozicka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.133 (?), 17.1.2011 10:49

Tak to jste mě pobavila , ale to mě naštěstí opravdu nenapadlo. Myslela jsem nechat odstát v rašelině či použít Fosfotin. Mám ho na snížení PH reakce vody, (asi něco na bázi kyseliny fosforečné, tedy myslím dle názvu přípravku) ale požívám jen na opravdu vápnostřežné rostliny a v menších koncetracích, než se uvádí v návodu a občas tím proleju všechny rostliny. Zkušenosti s tím mám zatím dobré, žádná kyti neodešla do věčných lovišť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 17.1.2011 11:06

máte s Fosfotinem zkušenost i u změkčování studniční vody při zalévání rhododendronů atd na zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 15.133 (?), 17.1.2011 12:55

Se studniční vodou bohužel zkušenosti nemám, jen v návodu píšou, že takto upravenou vodu lze použít pouze k zálivce a k ničemu jinému a že je určena pro všechny rostliny včetně balkonových. Je tam stupnice pro množství kapaliny a namíchání výsledného roztoku podle uhličitanové tvrdosti vody. Tak předpokládám, že na studniční vodu budete muset asi použít větší množství fosfotinu. Pokud máte rozbor té vody tak to by bylo asi nejlepší pro určení množství fosfotinu na jeden litr. Já jsem byla líná zjisťovat tvrdost vody na vodárně, tak jsem si to nejdřív namíchala sama a zkoušela lakmusovým papírkem koupeným v lékárně. Osobně si myslím, že na zálivku na zahradě se vám to finančně asi moc nevyplatí a zalévala bych tím jen ty rhonďáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 17.1.2011 13:05

Díky, šlo mi o vaši zkušenost, jinak jsem si info na netu našla. Zkusím to na rhonďáky a azalky, nemám jich moc, nijak extra mi nejdou. Vždy s nimi trpím, když je musím zalít vodou ze studny a hadice, dešťové není nikdy dost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 17.1.2011 17:48

Alenko, v mem predchozim bydleni jsme meli hlinu 90% jil a v lete a suchu to byl spise beton. Neb ja azalky miluji a nasazela jsem jich nejmene padesat museli jsme na podzim vykopat diry a pripravit pudu (mix pytlu compostu + raseliny) a nechat ustat pres zimu. Azalky jsme nasazeli do teto smesi az na jare.  Bohuzel se vse podrazilo ale jinak to neslo. Take, kdyz byla sucha a vetrna zima, neprselo nebo nepadal snih, jsem je musela v zime zalevat. Styska se mi po nich. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 17.1.2011 18:21

Kozicko, psala jste to tady i vy, člověk má pěstovat, to na co má podmínky a co mu jde... jinak je to spíš starost než radost. Mně jdou denivky, ibišky (syrské), trávy atd a ještě tak magnolie. Rhododendrony a azalky mám tak po čtyřech kusech, udržovat jim kyselou půdu, rašelinu a hnojení je pro mě už moc pracné a nějak mám dojem že výsledky neodpovídají vynaloženému úsilí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 17.1.2011 20:07

Alenko, ano,  tak to je. Ja jsem 'zabila' svuj podil rostlin kdyz jsem vubec nevedela co delam, ale jak se rika, chybami se clovek uci a ted me uz ani nenapadne abych zkousela pestovat vsechno co se mi libi kdyz vim, ze to bude vyzadovat specialni peci.
Ale, taky chapu ze clovek nekdy neodola K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika