Pěstování strelície



host - 32.179 (?)
23.7.2007 19:54
Před  dvěma roky jsem si koupila semínka strelície, bylo jich tam asi osm. Dvě semínka se uchytila, mám rostlinky vysoké asi čtyřicet cm. Dočetla jsem se, že kvete až pátým rokem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
David Janošek - (34), 9.6.2007 23:24, zobrazeno: 222418x
Dobrý den
rád bych se dozvěděl o strelícii něco více... Je možné ji pěstovat v pokojových podmínkách (panelák), aby zdárně vykvetla? Mám o tuto rostlinu již dlouho zájem, ale stále váhám, zda ji koupit, či ne... Má cenu, abych ji zkoušel vypěstovat ze semen??? Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.236 (?), 26.6.2007 17:32
Ze semen se to podle mne nevyplatí. V paneláku jistě pěstovat jde. Podle mých zkušeností není vůbec tak náročná jak se myslí. Nám se osvědčilo v zimě chladno, pak spolehlivě nasazuje na květ. Nevím ale, jestli na panelák není příliš velká. Vyroste tak do půldruhého metru a má snahu se stále rozrůstat do šířky. Dělení je riskantní, protože má dužnaté křehké kořeny. Výška kvetoucích Strelitzií v Baumaxech a spol. není podle mne typická. Kvetou až jako vyšší (kolem metru). Pohromou jsou puklice a medovice, která od jejich sání stéká...   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.36 (?), 27.6.2007 13:29
No ja ji mela osm let. Narostla vyssi nez dva metry a kdyz nekvetla, tak nic moc. Staci se hodne za sluncem. Darovala jsem j kamaradce, vubec se nam uz nelibila. Ale ted jsou na trhu i nizsi druhy, meli by dorustat kolem metru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
David Janošek - (34), 27.6.2007 17:29
Na mě působí dost zajímavě i bez květu :-) Ale je to otázka názoru no :-)...  Asi se kouknu někde v baumaxu,hornbachu nebo v něčem podobném,jestli ji nemají ve výprodeji za pár korun... Ze semen se mi pěstovat nechce - na to nemám nervy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.6 (?), 14.7.2007 9:01
Strelícii jsem si koupila před dvěma měsíci v Baumaxu a je vysoká asi metr. Mám ji venku na terase, na slunci a dešti, tak jsem zvědavá jestli mi někdy vykvete. Prozatím jsem do ní zapíchla umělý květ strelície a vypadá to skvěle...dost kolemjdoucích se už nachytalo :-)) Nemám s ní prozatím žádné zkušenosti, ale doufám, že se to změní :-) Jen nevím jak ji mám přezimovat :-((( Tak snad to nějak zvládnu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.179 (?), 23.7.2007 19:54
Před  dvěma roky jsem si koupila semínka strelície, bylo jich tam asi osm. Dvě semínka se uchytila, mám rostlinky vysoké asi čtyřicet cm. Dočetla jsem se, že kvete až pátým rokem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ricchardo - (2), 24.7.2007 12:07

Výskyt Strelicie královské je v jižní Africe a Jižní Americe. Je to bažinná rostlina, která snese hodně vody, po zalití může stát voda v misce. To nasvědčují i její tlusté dužnaté koženy, které jsou zásobárnou vody v nepříznivých obdobích roku a jimiž se strelicie, jako jedním ze způsobů, rozmnožuje.

Já mám tuto rostlinu již 11 let. Že by ztrácela nějak na atraktivitě se nedá říct. Vysoká je asi 1 metr a každý rok kvete. Rostlinu jsem dostal jako dvouletý odkopek, tedy odnož z kořene, a již dalším rokem mi kvetla. Přes rok ji dám ven  do stínu. Nesnáší přímé slunce, zasychají ji pak konce a okraje listů. Má ráda vyšší vzdušnou vlhkost, takže pokud několik dní neprší, tak ji trošku sprchnu. Tak to dělám i v zimě s tím, že vynechám pravidelnou zálivku a jen jednou za 2-3 týdny ji dám do vany, osprchuju a nechám stát ve vodě. Vodu volím lehce vlažnou, ale opravdu jen lehce, cca tak 23 stupňů. Přihnojuji normálně hnojivem, které mám zrovna po ruce. Na výživu není nijak náročná. Kromě toho, že každý rok kvete jedním nebo dvěma kvetama, tak vytvoří jeden až tři nové listy a zase naopak jeden až dva nechá odumřít. Mám ji v 25 l květináči s velkou podmiskou, ve které nechávám stát vodu, která květináčem proteče. S touto rostlinou jsem spokojen. Při zachování základních požadavků na pěstování ji klidně do panelákového bytu doporučuji, jen s přihlédnutím k velmi suchému vzduchu, který je v panelácích ji doporučuji několikrát týdně rosit.

Mnoho úspěchů při dalším pěstování!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.152 (?), 24.8.2007 9:00
Přidávám se k vašim poznatkům s tím, že já mám původní malou rostlinu již 2,5 roku a stále nic. Před prázdninami se mi zdálo že má malý květník, tak šla do kbelíku a světe div se - vykvetla mi. Pošlete mi mail a pošlu fotografii. Květ byl jako z obchodu, žádný prcek.Takže doma to jde a rostlina má listy asi 60 cm...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 14.9.2007 11:42
Dostala jsem kvetoucí strelicii před 20 lety ze zahradnictví. Je 2,5 m vysoká v paneláku, kde se vůbec netopí a ještě nikdy nekvetla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.88 (?), 26.3.2019 21:48

A jaké hnojivo používáte. Teď jsem četla různé rady a jde mi z toho hlava kolem. Někdo píše na primě slunce vy zase ne. Někdo že neprelit a výlet vodu s podmínky tak fakt nevím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika