pachira - prosím o rady



Stránky: 1,  2   
Jana J. - (12) - 136.100 (?) 
17.4.2008 16:14, zobrazeno: 38017x

Dobrý den, mám dotazy. Koupila jsem si pachiru, v květinářství mi bylo sděleno, že bych ji 3-4 roky neměla přesazovat, údajně jí tenhle květináč bude stačit. Dočetla jsem se ovšem, že pachira potřebuje jednak přesazovat každoročně (tj.mladá rostlina) a jednak do mělkých, dostatečně širokých nádob. Tak mi, prosím, poraďte, co mám udělat, jestli jí tenhle květináč může vyhovovat. Nejradši bych ji přesadila do něčeho širšího. Další problém, začaly se na ní objevovat drobné světle hnědé fleky, snažila jsem se to pořádně vyfotit, no, moc mi to nevyšlo, přesto, prosím, poraďte, co by to mohlo být. Mám ji v lehkém polostínu, zalévám přiměřeně á cca 10 dnů, hnojivo jsem včera dala poprvé, občas orosím destilkou. Děkuji. Jana.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 54.112 (?), 25.4.2008 11:49

co sa tyka toho kvetinaca, neviem poradit ci je pre vas kvet dostatocny, kedze som pachiru nikdy nepestovala. ale co sa tyka tych zltych flakov na listoch, mne sa nieco podobne deje s cycasom. v nejake knihe o izbovych rastlinach som sa docitala ze to moze byt virus a ze sa rastlina v tomto pripade neda zachranit. ale ja dufam ze to nieje toto. takze aj ja by som velmi chcela vediet co to vlastne je ale zatial mi nikto nevie dat odpoved. a este skuste mozno rastlinku prezriet ci na nej nesidlia nejaky samozvani hostia.

vela zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.174 (?), 26.4.2008 13:46

Ahoj, včera jsem si koupila pachiru, tak se chci zeptat má se zalévat zespoda nebo zezhora, co je pro ni lepší.P rej se má často rosit, bydlime v podkroví.Dočetla jsem se že se má tak co 3 týdny zalévat, je to pravdaDěkuji za odpověd Marketa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jana J. - (12) - 173.116 (?), 29.4.2008 16:31

Díky za reakce. Pachiru jsem nechala ve stávajícím květináči, prohlídla jsem ji shora zdola, žádné škůdce jsem nenašla. Fleky jsou stejné, nijak nepřibyly ani se nezvětšily, tak uvidím. Třeba jsou to jen staré listy, co odejdou. Achich jo, nerada bych o ni přišla. Začíná se parádně a docela rychle rozrůstat (nové listy, nikoli do výšky ;-)).Kytku zalívám shora, nikde jsem se nedočetla, že by se měla zalívat zdola, no a nijak to s množstvím nepřeháním, frekvence cca á 10-14 dnů, podle zeminy.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.4.2008 23:02

Většinou je lepší pokojové květiny zalévat do misky. Dám jim dostatek vody a po patnácti minutách vyleju zbytek, který tam zůstal. Napijí se podle své potřeby a mám jistotu, že ve vodě nezůstanou stát a nedojde k přemokření. U těžších kytiček to dělám tak, že už poznám, kolik vypijí a dám jí jen určité množství.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.101 (?), 4.5.2008 15:11

Taky jsem se stal majitelem Pachiry. Chtěl bych se zeptat, v jakém substrátě vám roslina roste? V přineseném květináči je kokosová drť. Prodavačka radila přesadit do běžného substrátu pro pokojové květiny, přičemž zvolit květináč spíše vyšší než mělký. Z čím máte zkušenosti vy? děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.5 (?), 12.5.2008 9:59

pachira má sice velmi ráda vzdušnou vlhkost, ale ne rosení. Když je hodně teplo tak z velké výšky aby na rostlinu nepadaly přímo kapky. Mám ji u okna na jih a každý rok přesazuji je krásná. zalévám tak 1x týdně opatrně na substrát. nesmí vyschnout ale nepřelít. teď když je krásně nechávám ji u otevřeného okna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.5 (?), 12.5.2008 10:00

jinak ji přesazuji do normální koupeného substrátu pro pokojové květiny a roste skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.164 (?), 20.6.2008 17:23

Dobrý den, mám pachiru u jihovýchodního okna, vede se jí skvěle, ale listy, které přibývají, všechny směřují k oknu, tímto se stává lehce asymetrická... až listy "otočená" na jednu stranu. Myslíte, že ji můžu, vždy tak na měsíc či víc, otáčet a tímto si ji "modelovat", aby se listy nasměrovaly všemi směry?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.6.2008 0:45

Určitě jí otáčejte, jinak bude nevzhledná.  Já takto otáčím všechny květiny, které mám u oken, aby měly hezký tvar.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika