Pachira



host - 143.205 (?)
18.1.2010 7:55

Po zadani hesla "pachira "na siti jsem nasla hodne odkazu. Ale pozor, jeden mluví o tom, že je to rostlina sukulentni a potřebuje jen malo vod y, kdezto jiny ji oznacuje jako rostlinu, ktera roste v tropickem prostředi , má kořeny v zamokrenych půdach a potrebuje vysokou vzdušnou vlhkost.

  a ted "babo rad"

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 28.98 (?), 20.3.2006 12:45, zobrazeno: 21311x
Zdravím,  začala mi růst nahoře Pachira, ale najednou listy co ještě ani pořádně nevyrostly začaly ihned uvadat. Není to tím, že dole na kmenu rostou malé listy a ubírají těm nahoře živiny? Mám je odříznout? Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.179 (?), 1.9.2006 17:08

malé váhonky většinou vyrůstají protože rostlina hledá světlo, ale když se jí ho ani pak nedostane tak malé výhonky umírají

-více světla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.179 (?), 1.9.2006 17:14
dodatek: +mohlo by to být i malou vzdušnou vlhkostí, ale pozor rosení nemá ráda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.84 (?), 2.4.2008 15:50

S tím nemohu souhlasit, jemné a občasné rosení listů Pachiře velmi prospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.63 (?), 10.4.2008 8:31

prosím o radu - na listech se objevily skvrny rezavé barvy - jaká je příčina děkuji j. n.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.199 (?), 12.1.2010 21:10

Prosím o radu, všimla jsem si, že Pachira má listy jakkoby občas světlejší, nevím jak to přesněji popsat, ale když se rozsvítí lampa, jsou ty listy jakoby průhlednější... často ji rosím, ale dočetla jsem se, že jí to moc neprospívá... tak nevím, co je dobře děkuji Edita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.116 (?), 17.1.2010 20:16

mám úplně stejný problém, pachira 2m, mám jí od léta v pokoji kde jsou okna ze západu a celá jižní strana, takže světla myslím má dost, není u okna, roste jí spousta výhonků, ale některé listy jsou při bližším pohledu, jakoby řidší, průhlednější,dělají se na nich rezavé skvrna a usychají. Zalívám jednou za 14 dní a rosím, dočetla jsem se že je to správně, žádného škůdce nevidím, ale pokud se na list podívám přes okno, vidím jakoby tečky-dirky -vůbec si nevím rady-mám rostlinu přesadit? je v zemině z obchodu jakási kokosová drť-nebo posunout blíže k oknu?nebo ořezat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 18.1.2010 7:55

Po zadani hesla "pachira "na siti jsem nasla hodne odkazu. Ale pozor, jeden mluví o tom, že je to rostlina sukulentni a potřebuje jen malo vod y, kdezto jiny ji oznacuje jako rostlinu, ktera roste v tropickem prostředi , má kořeny v zamokrenych půdach a potrebuje vysokou vzdušnou vlhkost.

  a ted "babo rad"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.227 (?), 17.3.2010 10:04

Prosba, mám asi 1m vysokou pachiru, neustále jí žloutnou listy, které posléze opadávají. Nevím jak zalévat, hodně, či málo. Rostlinu jsem dostala, nemám zkušenosti. Stanoviště - východní strana, vedle okna, v místnosti dosti teplo, cca.22 stup. Zalévám velmi málo. Děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika