Okrasná mini mandarinka



host - 11.27 (?) 
3.3.2017 13:19, zobrazeno: 4113x
Dobrý den, prosím, jak zachránit tuto mini okrasnou mandarinku. Nejdříve ji spadlo par lístku, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu kde behem 2 noci opadala úplně. Jsem nešťastná, nevím co potřebuje...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 86.137 (?), 3.3.2017 13:45

Obávám se, že už je příliš pozdě... každopádně otrhejte veškeré plody, je jich tam strašně moc na tak malou rostlinu a pravděpodobně to společně s nedostatkem světla přes zimu a tipuji i přelitím (a následné hnilobě kořenů) vedlo k současnému stavu. Dále rostlinu přesadte do nějákého vzdušného substrátu a velmi opatrně zalévejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.27 (?), 3.3.2017 14:06
Já jsem ji právě moc nezalévala, jen když, byla suchá a fakt trochu. Jaký mám koupit ten vzdušný substrát, to bude přímo napsané na obalu? Moc děkuji za radu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 3.3.2017 21:42

Byla pěkná a zas bude. Pokud jste ji jinak neublížila. Třeba přehnojením, postřikem či přeléváním, tak ji na jednu hodinu nechte ve vodě, ať se napije bal půdy. Pak ji nechte okapat, aby nestála ve vodě. Plody nemusíte trhat. Varianta druhá radikální. Použil bych ji v případě, že jste mandarinku dlouho nepřesazovala. V tom případě otrhejte plody vytvarujte korunku řezem asi o jednu čtvrtinu. Kořenový bal rozvolněte, nejdelší kořeny a jinak poškozené zkraťte. Použijte o dva centimetry větší květináč, který plňte hlínou s rašelinou a pískem nebo substrátem na citrusy. Doporučuji domácí materiály.

Ta moje
Ta moje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika