novinka v pokojovkách



Stránky: 1,  2   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.100 (?) 
28.2.2009 20:04, zobrazeno: 22681x
dobrý večer, asi tak necelý rok pěstuji rostlinu se jménem Cinnamomum, takto jsem ji koupil, nepěstujete ji někdo také? Patří ke skořicovníkům, ale má bylinný růst, vypadá jak jemnější dosna a rostlina skutečně voní po skořici, jen netvoří dřevo... zajímali by mě Vaše zkušenosti, díky M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.39 (?), 2.3.2009 16:49

To mne tedy zajímá: skořicovník bylinný. Hoďte sem foto, prosím. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 2.3.2009 17:22
podle lat.nazvu to bude skoricovnik... foto dam v patek vecer-az budu doma, urcite vyfotim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 3.3.2009 12:24

Ano; podle uvedeného latinského názvu by to opravdu skořicovník byl. Ale mám pochybnosti o správnosti uvedeného názvu.

 Co jsme se zde již nařešili otázek typu "vanilka - vanilkový keřík...", přičemž byl míněn otočník - Heliotropium atd. S názvy je holt potíž, každý si přebere odněkud něco, přizpůsobí si to, další to pak zase přebere...

Na foto jsem zvědav.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 3.3.2009 16:43
no ona rostlina mirne voni po skorici... tudiz si myslim, ze skoricovnik to je, ale ne ten, co pouzivame v kuchyni...
sice az dnes ji vkladam..tady je....
sice az dnes ji vkladam..tady je....
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 8.3.2009 17:39
se omlouvam, ze az dnes ji vkladam... tak alespon telefonem jsem ji vyfotil...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 8.3.2009 20:16

Takže pravý skořicovník to skutečně není, Cinnamomum zeylanicum má listy párové, tato kytka střídavé.

Podle charakteru růstu to bude asi nějaká zázvorovitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 8.3.2009 22:09
nemuze byt skoricovniku vice druhu? skoda, ze to neprodavaji pod celym jmenem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 9.3.2009 7:01

Je jich více druhů, ale žádný bylinný. Toto o nich píše Otta:

Burm., rod z řádu vavřínovitých (Lauraceae). Vždy zelené, aromatické stromy a keře se vstřícnými nebo střídavými, jednoduchými, celokrajnými, kožovitými, 3-5 ze zpodu vybíhajícími, obloukovitými nervy opatřenými listy. Květy malé, bílé nebo žlutavé, obojaké nebo mnohomanželné, v úžlabních nebo konečných latách. Okvětí nálevko. vité, 4-8dílné, posléze kožovité a mimo číškovitý zpod, jenž plod dole objímá, opadavé. Dvě žlázky na nitkách vnitřních plodných tyčinek jsou stopkaté nebo přisedlé. Prašníky všech tyčinek mají 4 pouzdra, dvě výše, dvě níže. Patyčinky 3 obkličující semenník. Tyčinek 9 ve 3 kruzích, vnitřní kruh extrorsní a zlázonosný. Čnělka tenká, zdélí přisedlého semenníku. Blizna terčovitá nebo slabě trojlaločná. Plod je bobule s tenkým oplodím. Celý rod rozděluje se ve dvě skupiny: 1. Camphor Meissn. s pupeny vegetativními, střechovitě šupina. tými, s listy na basi sotva zřetelně dlanitožilnými a dole mezi nervy dvěma velkýma žlazama opatřenými, s okvětím za plodu nad samým zpodem opadavým. -2. Malabathrum Meissn. (vlastní [Cinnamomum] dle jiných autorů) s pupeny nešupinatými, s listy dlanitožilnými, bezžláznými a s okvětím výše nad zpodem opadajícím-Rod [Cinnamomum] obsahuje asi 50 druhů, v tropické a subtropické Asii domácích. Většina z nich v průmyslu, obchodu, lékařství poskytuje velikého užitku. [Cinnamomum] Camphora Nees. et Eber. (Laurus Camphora L., Camphora officinarum C. B.), kafrovník. Strom 8-10 m vysoký, zjevu asi lípě podobného, s kmenem přímým, šedohnědou korou pokrytým. Listy s počátku dosti blanité, pak ale kožovité, dlouze tence řapíkaté, podlouhle nebo vejčitě kopinaté, na obou koncích súžené, vezpod nasivělé. Květní laty úžlabní a kratší listu. Okvětí žlutavé, asi 3 mm dlouhé, zevně lysé, uvnitř i s tyčinkami pýřitě chlupaté. Bobule skoro kulatá-zvící hrachu, černočerveně lesklá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 9.3.2009 7:13

Tak už jsem Vám to našel, je to zázvorovitá Amomum cinnamomum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika