Neznámá kytička



host - 198.249 (?)
24.5.2007 9:42

Euphorbia leuconeura je původem z jihozápadní suché části Madagaskaru. Keř vyššího vzrůstu (1m a více) kvete podobně jako Kristova koruna - Euphorbia milii z vrcholků stonků stále novými květy, mezi neustále přirůstajícími novými listy, které ale dost brzy opadávají a zanechávají na kmínku  po sobě jizvy. Kvetení ustává v zimních měsících, kdy se také zvyšuje opad listů.

Nároky jsou v podstatě shodné jako u Euphorbia milii, snese větší zastínění, ale pro kvetení je přeci jen třeba více světla. Dobře se jí daří v místnosti s pokojovou teplotou, hůře snáší průvan a chladno. Roste dobře v humusovité půdě, která je během vegetace mírně vlhká, v krátkém zimním období klidu sušší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ivbara - (19), 7.5.2007 8:53
Opravdu moc pěkná kytička.Měl byste někdo semínko nebo sazeničku? 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.151 (?), 20.5.2007 16:42
ano, mám, ráda pošlu kateřina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivbara - (19), 20.5.2007 20:46
Katko, to bych byla  moc rada, napis  prosim na mail

 predstava@centrum.cz

Urcite se nejak domluvime, dik, Iv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.178 (?), 24.5.2007 0:46
Já jsem tuto rostlinku taky dostal a nikdo mi nebyl schopný poradit jak ji mám opečovávat. Měla asi 10cm na výšku. Mám ji na slunném místě a každý den zalévám do misky (udržuji stálou vlhkost) a taky vícekrát denně rosím!!! A vede se ji skvěle.Už má cca45cm a mám plno nových rostlinek. Jo po 2 měsících jsem ji přesazoval do většího květináčku.  RYAN 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.249 (?), 24.5.2007 9:42

Euphorbia leuconeura je původem z jihozápadní suché části Madagaskaru. Keř vyššího vzrůstu (1m a více) kvete podobně jako Kristova koruna - Euphorbia milii z vrcholků stonků stále novými květy, mezi neustále přirůstajícími novými listy, které ale dost brzy opadávají a zanechávají na kmínku  po sobě jizvy. Kvetení ustává v zimních měsících, kdy se také zvyšuje opad listů.

Nároky jsou v podstatě shodné jako u Euphorbia milii, snese větší zastínění, ale pro kvetení je přeci jen třeba více světla. Dobře se jí daří v místnosti s pokojovou teplotou, hůře snáší průvan a chladno. Roste dobře v humusovité půdě, která je během vegetace mírně vlhká, v krátkém zimním období klidu sušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.27 (?), 10.8.2007 0:26
Ahojda, taky mám tuto úžasnou kytííí a také jsem nevěděla, kterak ji pěstovat. Zalévám jen když už je trošku sušší půda, ne vysušená.Nerosím a v zimě dál od okna a topení. Opad listů v zimě je normální.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.88 (?), 18.8.2009 18:58 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika