Neznámá kapradina



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.7 (?)
8.5.2019 21:49
Josef.! Where are you? IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.7 (?), 8.5.2019 21:49
Josef.! Where are you? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 176.119 (?), 8.5.2019 22:15

Ivan, I am here furtum furt, od začátku. Ale když nevím, tak nevím (a mlčím). Prohledal jsem už kdeco. Některá Pteris o níž se zmínila Lída, se sice dosti podobá neznámému kapradí, ale není to ono; Pteris má list lichozpeřený, u neznámé se mi jeví list jako znožený a tak jsem hledal tímto směrem. Trošičku podobný je například sleziník - Asplenium septemtrionale, ale po dalším hledání mezi sleziníky a dalšími kapradinami se mi zatím jeví jako nejpodobnější rod Lygodium - radiatum, circinatum, flexuosum či articulatum, ale porád to není ono (listové úkrojky nejsou tak úzké, rovné, špičaté...).

Dotaz na Emyci: čistě náhodou, nemají listy zespodu na okrajích či jinde hnědé výtrusnice? Případně, jak uspořádané? Podívejte se na to, prosím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 176.119 (?), 9.5.2019 1:26

A ještě přijíždějí další a další alegorické vozy,,, aj, čo to táram...

chtěl jsem sdělit ještě další a další alepsoň trochu podobné kapradiny, na které jsem při hledání narazil:

Microsorum...

Microgramma...

Elaphoglossum...

Pleopeltis  - pleopeltifolia, furcata, desvauxii...

Dicranoglossum... 

Tüpfelfarngewächse - Campyloneurum...

Drynaria...

a tím (neúspěšně) končím.

Dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 9.5.2019 7:39

Co třeba Actiniopteris radiata

P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 9.5.2019 8:07

yesBravo! Actiniopteris radiata. Dostanete řád zlatého vyhledávačelaughwink Však to už ani nebylo možné. Zajímavé, že v kapradinách to obrázek nevyhodilo, mě tedy nesad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Emyce - (7) - 20.90 (?), 9.5.2019 20:43

Děkuji za pomoc. Poctivě jsem všechny prohlédla, ale nic, není to žádná z těchto kapradin. Snad hodně podobná by byla s Elaphoglossum peltatum.

Zkusila jsem vyfotit list hodně zblízka, ale moc dobře to nejde.

Emča


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 9.5.2019 21:12

Teda jsem si jistá, že ta Actiniopteris to je, proč myslíte, že není? Vidím tam stejné větvení. Foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.91 (?), 9.5.2019 21:29

Paní Konvalinko, Emyce reagovala na můj příspěvek s mnoha rody a druhy kapradin, které se hledané alespoň trochu podobají. Já jsem je vypsal s tím, že ani já přesnou shodu nevidím, ale že mohou být ještě jiné druhy či odrůdy, které jsem já nenašel. Klobouk dolů před tím, že si vše poctivě vyhledala.

Na Actonopteris jsem včera nenarazil.

Myslím však, že to není Actinopteris radiata, ale některý z dalších druhů uvedených na biolibu.

Ještě jsem je dostatečně neprohlédl (a nechám to asi na jiných).

Josef.

Každopádně.227 gratuluji, myslím, že odvedl/-a/-o :-) kus dobré práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.91 (?), 9.5.2019 21:54

A ještě pro úplnost doplním: Schizaea dichotoma?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.179 (?), 9.5.2019 22:02

yesenlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika