Neznámá kapradina



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
5.5.2019 19:31

Aha, tak tenhle obrázek tam nebylwink Tak tohle mi přijde jako máta, ale že by se dávala do fazolí, to fakt slyším poprvéblush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Emyce - (7) - 20.214 (?), 5.5.2019 16:01, zobrazeno: 6820x

Dobrý den, 

chtěla bych se zeptat, o jakou rostinu se jedná. Na květináči bylo jen označení, že je to kapradina. 

Děkuji 

Emča


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.5.2019 18:00

Taky netuším. Pokud se najde zkušený expert na exotické rostliny, ještě bych se zeptal na růžový japonský stromek a na bylinu, která se prý přidává do jídla (fazolí).

Růžový stromek detail
Růžový stromek detail
Jedlá bylina (není to máta)
Jedlá bylina (není to máta)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.5.2019 18:05

Kapradinu netuším, ani mi to úplně jako kapradina nepřipadá. Nejsou to spíš listy nějaké květiny? Myšleno třeba zahradní květiny, něco mi to totiž připomíná, jen si nemůžu uvědomit co(já ji nejspíš nemám)

Japonský růžový stromek je některý z japonských javorů, je jich přehršel a do fazolí se dává saturejka, pokud nemyslíte tedy něco vyloženě speciálního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 5.5.2019 19:13

Domnívám se, že se jedná o Bazalku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.5.2019 19:31

Aha, tak tenhle obrázek tam nebylwink Tak tohle mi přijde jako máta, ale že by se dávala do fazolí, to fakt slyším poprvéblush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.114 (?), 5.5.2019 22:23

Také si myslím, že je to některý Acer palmatum, koření mi stejně jako Konvalince připomíná mátu - je jich hodně s různou chutí...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.5.2019 7:48

Děkuji za snahu. Byl jsem se zeptat u sousedů, jak se ta bylina ve skutečnosti jmenuje. Říkají jí джоджен (džodžen). Ve Wikipedii má toto slovo dva latinské ekvivalenty, Mentha spicata a Mentha viridis. Vůbec není cítit jako máta. Spíše jako masové koření. Když jsem si zadal "rozdíly mezi mátou a džodženem", zjistil jsem, že se používá sušený i čerstvý a to k přípravě tradiční fazolové polévky a pokrmů ze zelených fazolek, čočky a hrachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.5.2019 10:40

Ahaásmiley Spicata mi přijde, ale jako normální peprná, která mi roste v potůčku a má tu klasickou mentholovou chuť. Viridis má trochu jiné listy, mám takový dojem, že jsem ji viděla u mamky(nebo to bylo ještě u babči?) v zahradě. Jestli ji ještě má, tak ji ochutnámsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.5.2019 10:43

A jsem zvědavá, kdo nám objasní tu kapradinu?! indecision Pořád na to čumím a fakt se mi zdá, že jsem to někde viděla. Nemůže to být pár lístků mladé pivoňky koprovité(semenáčky)? Nebo nějaký pelyněk?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.114 (?), 6.5.2019 12:31

Pelyňku se tochu jinak dělí listy, také jsem na něj koukala.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika