Mastné a černé fleky na listech



host - 184.133 (?)
28.5.2019 10:22

Nejsou ty fleky spíše lesklé a lepkavé? Vypadá to nejspíše na napadení sviluškou nebo třásněnkou. Obdobně se projevují i mladé pukličky, ale to by na rostlině byly občas i ty staré. Zasychající konce listů bývají příznakem nedostatku draslíku, popřípadě celkově nedobrého výživného stavu - pohyblivé živiny přetahuje rostlina do mladých listů a žloutnou, zasychají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 252.246 (?), 27.5.2019 20:35, zobrazeno: 4493x
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, před 2 roky jsem si zasadila pecku z manga, rostlina celou dobu pěkně rostla až letos se na listech začaly vytvářet mastné a černé fleky. Zkoušela jsem použit různé přípravky, ale fleky tam nadále zůstavaly a vytváří se nadále. Tak bych Vás chtěla požádat o radu pokud máte s tímto problém nějaké zkušenosti a těchto fleku se zbavili. Této rostliny se totiž nechci zbavit. Děkuji za kladné rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.133 (?), 28.5.2019 10:22

Nejsou ty fleky spíše lesklé a lepkavé? Vypadá to nejspíše na napadení sviluškou nebo třásněnkou. Obdobně se projevují i mladé pukličky, ale to by na rostlině byly občas i ty staré. Zasychající konce listů bývají příznakem nedostatku draslíku, popřípadě celkově nedobrého výživného stavu - pohyblivé živiny přetahuje rostlina do mladých listů a žloutnou, zasychají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.114 (?), 28.5.2019 12:48

Zasychající špičky může způsobovat i suchý vzduch (nad radiátorem)...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.246 (?), 29.5.2019 15:37

Ano lesklé a lepkavé a začalo se to dělat právě uprostřed rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.19 (?), 29.5.2019 20:44

Mně se tohle s doma vypěstovaným mangem stalo taky. Rostlina začala chřadnout, svěsila listy a jakoby uschla. Vyhodil jsem ji. Lepkavá je rostlina podle mě přirozeně, obsahuje pryskyřici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 30.5.2019 8:35

Spousta rostlin obsahuje pryskyřice a na povrchu nejsou lepkavé, počítaje v to mango. Hledal bych tu svilušku nebo třásněnku. Řešní existuje. Třeba insekticidní tyčinky, granulované hnojivo s insekticidem, přípravky stříkané na list (se smáčedlem a opakovaně). I suché konce nad topením mají příčinu v nedostatku draslíku, neotužení rostlin před topnou sezonou. Plně vyvinutá a vyzrálá, dobře živená pletiva to ustojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.246 (?), 30.5.2019 14:35

Dobře, vyzkouším a děkuji za radu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika