masožravé rostliny



Stránky: 1,  2   
host - 119.180 (?) 
17.8.2008 19:12, zobrazeno: 34024x

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti se špirlicí? Já jí mám už dýl ale nevytvoří láčky a když jo tak hodně drobný.Hodně vyhání je pěkně zelená ale na konci nevytvoří láčky a konce sou buď špičatý nebo zasychaj. Zkoušela sem bohatší rašelinu, přesazení.mám jí celý den za oknem na slunku.Dřív stála v akvárku pořád ve vodě a v zahradnictví mi radili ať ji vodu omezím a zalejvám tak 2x týdně.Pořád čekám co udělá.
prosím o radu.Díky Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.98 (?), 18.8.2008 9:48

předně bych rád upozornil, že takovéto dotazy je lépe směřovat jinam: V ČR zřizuje fórum společnost pěstitelů MR Darwiniana a nová společnost CCPS. Tam Vám k masožravkám poradí ti, co se jimi zabývají.

Otázka je kterou špirlici máte. Třeba je to nějaký kříženeček z Holandska.

Špirlice jsou obecně vysoce světlomilné, a nedostatek světla se většinou brzy projeví na snížené kvalitě nových přírůstků. Nejlépe se jim daří ve skleníku, či na parapetu jižního okna, nebo přímo venku na slunci, na místě kde moc nefouká. Podle druhu se liší i nároky a způsob růstu. Někkteré tvoří hezké láčky jen brzy na jaře, a pak již po zbytek roku jen placaté listy, jiné tvoří pěkné láčky celoročně, nebo hlavně na jaře a na podzim.

Trvalé bahno moc nemusí, zvlášť v kombinaci se slabým světlem. V zime chtějí chladno a td a td, ale to je spíš na diskusi k jednotlivým druhům.

pošlete když tak fotku...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.107 (?), 18.8.2008 13:48

co je to přesně za špirlici nevím.Když jsem přišla k příteli už tu byla a postupně přestala dělat láčky.Tady jí tedy máme asi už 6let.Máme jí pořád na stejném místě a to na jižním okně v jídelně.Světla má dost a sluníčka taky.Dřív měla láček spoustu a to většinu roku.Postupně je přestala tvořit.Fotk pošlu jen jak to bude možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 18.8.2008 14:19

Špirlice jsou též citlivé ke změnám chemismu substrátu. Musí se přesazovat, aspoň jednou za dva roky. Problem je, že v přírodě prochází celkem chladným zimním obdobím, a to je potřeba zajistit i v kultuře. Pokud ji budete mít celoročně v teple, nebude její vývoj nikdy normální. Chce to zimovat v 5 - 10°C a hodně světla. Světlo je základ, i když přes zimu snese i méně.

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.215 (?), 11.11.2008 14:24

Dostali jsme od vnuka Mucholapku podivnou a nevíme si sní rady, protože ve wikipedii píší teplo avelkou vlhkost a v knihách 8.dílu od a-z píší zase vletě teplo ale né slunce a vlhkost přiměřenou a v zimě such a chlad tak že nevíme jak se kní zachovat. Byli bychom rádi za rady od skušených abychom ji neublížili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 11.11.2008 15:44

http://masozravky.org/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=58

Mno tak mucholapka nejlépe roste na hodně osluněném místě kde má dost čerstvého vzduchu, ideálně skleník. V přírodě roste na slatiništích kde obvykle nemrzne, ale mrazíky se mohou vyskytnout., je tedy celkem dost chladnomilná, žádná typická pokojovka. Pokud máte místnost kde nemrzne ale je tam chladno šoupněte ji tam a hlavně jen zalévejte tak, aby byl substrát vlhký a nestálo to ve vodě...

Odpovědi najdete v onom odkazu.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 28.11.2008 22:45

Ono by to chtělo opravdu přesazovat já si nechal poradit a dobře jsem udělal málem jsem o ně přišel hlavně namíchat správnej substrát

[URL=http://klasika.ukazto.com/?img=3468754~014zq.jpg][IMG]http://klasika.ukazto.com/img_small/3468754~014zq.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://klasika.ukazto.com/?img=3468757~0048v.jpg][IMG]http://klasika.ukazto.com/img_small/3468757~0048v.jpg[/IMG][/URL]

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.155 (?), 29.11.2008 0:46

Radek: Bacha tu mucholapku máte dost vytaženou, chce to více světla a chladit!

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 29.11.2008 10:42

Dík ona mi to udělala až po tom přesazení ale světlo má celkem dost a teplo tam také moc nemá já zmněřím kolik tam má ale pěstuji tam i orchidee atd zatím se všemu daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.104 (?), 25.12.2009 0:20

já ji dnes dostal od bráchy a zajímalo bymě, jestli mohu té mucholapce dávat i jiné jídlo než mouchy... poněvadž v zimně těžko mouchu seženu... šlo by třeba hovězí maso ži vepřové nebo kuřecí a nebo by šli i cvrčci?? :)
dále bych se chtěl zeptat co znamená, když púasti začnou červenat... předem děkuji za odpověď... Danny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika