Kroton - rozmnožování



host - 48.3 (?)
21.2.2019 12:57

Vyroste určitě, ale trvá to déle, než když se začne řízkem z vrcholu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
matulinek - (7) - 61.253 (?), 26.5.2010 14:15, zobrazeno: 34543x

Dobrý den,

to, že se kroton rozmnožuje vrcholovými řízky, vím. Spíš jsem se chtěla zeptat, jakou máte zkoušenost se seříznutím (po kolika centimetrech a s kolika listy?) a zda stačí dát pouze do vody? Nebo se musí nejprve nechat zaschnout a poté dát do vody?  Mám moc hezkou rostlinku, ráda bych jí ale rozvětvila.. zase na druhou stranu bych o ní nechtěla přijít. Je pěkně barevná do červena.. Jaká je pravděpodobnost úspěchu rozvětvení a zároveň zakořenění nového řízku?

Děkuji a přeji hezký den,

Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hanca - (10) - 146.28 (?), 12.6.2010 20:30

Zdravím,

tak já svou rostlinku seřízla, neb začala trochu vyholovat a velice mile mě překvapila. Zbylý kmínek v květináči jsem stále zalévala a vyrašily mně dvě očka, takže jsem spokojená, rostlinka krásně obrazila. Asi bude záležet trochu i na poddruhu, ale zkusila bych to, myslím, že se nemusíte bát. Jinak zakořenění řízku je trochu problematické chtějí spodní teplo, ale můžete vyzkoušet, rozhodně použijte stimulátor růstu.

Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.3 (?), 21.2.2019 12:55

Já ji dávám do vody, myslím dokonce, že když se voda dvakrát vymění, jde zakořeňování rychleji, než když se nechá zbarvená"mlékem", které ze sazenice vytéká.Sazenice zakoření rychleji na jaře a v létě, než v zimě.Aby mléko nevytékalo ze "staré"rostliny zbytečně, dám na místo řezu kousek toalet. papíru.Stará rostlina se rozvětví velmi rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.77 (?), 28.3.2016 16:19

Mě dala kamarádka list z něhož pustili kořeny.Yasadila jsem ho tak nevím zda z toho něco bude, ale proč by jinak pustil kořen.Nevíte někdo jestli to jde nebo odkud by eventuelně něco vyrostlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 29.3.2016 15:54

Proč by nevyrostlo? Plno rostlin se množí jak řízky, tak lístky, tak semeny... Gratulujusmiley Já jsem típnula jednu malou odnož tchýni, krásně se mi chytnul, už měl asi pět listů. Jednou jsem ho nechala víc přeschnout a je po němcrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.3 (?), 21.2.2019 12:57

Vyroste určitě, ale trvá to déle, než když se začne řízkem z vrcholu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika