Kolanchoe



hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52)
27.3.2003 21:08

Stanoviště: vyžaduje hodně světla zejména v zimě, v létě polostín. Při osvitu sluncem se listy zbarví do hněda. V zimě
snáší dobře teploty okolo 18 stC.
Ochrana před škůdci a chorobami: není napadána škůdci a netrpí žádnými chorobami, při nedostatku světla, přílišné
vlhkosti se objevují houbové choroby a zahnívají kořeny.
Pěstování: Rostliny zakoupené v květináči dorůstají asi 30cm výšky.Přes léto je dvakrát do měsíce přihnojujeme. Po odkvětu kalanchoe můžeme pěstovat dál, pokud jim poskytneme krátký odpočinek, seřízneme je a přesadíme do květináče jen o málo většího. Substrát má mít pH okolo 6. Květenství po odkvětu odstraňte až k listům, rostlina zpravidla vykvete znova. Kalanchoe jsou velmi dekorativní a trvanlivé. Pokud je chcete dál pěstovat, můžete je tvarovat jako polokeře nebo je pěstovat na kmínku. Protože se jedná o rostliny krátkého dne, pokvetou nám na jaře, ale délkou osvitu si můžeme kvetení načasovat na kteroukoliv roční dobu. Při regulovaném kvetení se musíme řídit požadavkem, že po dobu 6 týdnů nesmí být den delší než 9 hodin. Potom nakvetou. Množení je možné v létě vrcholovými řízky se třemi páry listů, podobně jako množení pelargonií. Řízek ošetříme růstovým stimulátorem a napícháme do květníků 9 cm. Přes květník přetáhneme mikroténový sáček a občas větráme. Na sáček nesmí svítit přímé slunce, řízek by se zapařil. Při teplotě okolo 22 stC zakoření během 3 týdnů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 19.3.2002 10:30, zobrazeno: 46965x
Dobry den,

ráda bych se dozvěděla něco o pečování o pokojovou rostlinu, kterou znám pod názvem kolanchoe, či kalanchoe. Vlastně ani nevím, jaký je její správný český název. Mohl by mi, prosím, někdo poradit?

Děkuji,

Gabriela Uhrová
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 27.3.2003 21:08

Stanoviště: vyžaduje hodně světla zejména v zimě, v létě polostín. Při osvitu sluncem se listy zbarví do hněda. V zimě
snáší dobře teploty okolo 18 stC.
Ochrana před škůdci a chorobami: není napadána škůdci a netrpí žádnými chorobami, při nedostatku světla, přílišné
vlhkosti se objevují houbové choroby a zahnívají kořeny.
Pěstování: Rostliny zakoupené v květináči dorůstají asi 30cm výšky.Přes léto je dvakrát do měsíce přihnojujeme. Po odkvětu kalanchoe můžeme pěstovat dál, pokud jim poskytneme krátký odpočinek, seřízneme je a přesadíme do květináče jen o málo většího. Substrát má mít pH okolo 6. Květenství po odkvětu odstraňte až k listům, rostlina zpravidla vykvete znova. Kalanchoe jsou velmi dekorativní a trvanlivé. Pokud je chcete dál pěstovat, můžete je tvarovat jako polokeře nebo je pěstovat na kmínku. Protože se jedná o rostliny krátkého dne, pokvetou nám na jaře, ale délkou osvitu si můžeme kvetení načasovat na kteroukoliv roční dobu. Při regulovaném kvetení se musíme řídit požadavkem, že po dobu 6 týdnů nesmí být den delší než 9 hodin. Potom nakvetou. Množení je možné v létě vrcholovými řízky se třemi páry listů, podobně jako množení pelargonií. Řízek ošetříme růstovým stimulátorem a napícháme do květníků 9 cm. Přes květník přetáhneme mikroténový sáček a občas větráme. Na sáček nesmí svítit přímé slunce, řízek by se zapařil. Při teplotě okolo 22 stC zakoření během 3 týdnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.78 (?), 27.9.2008 17:43
Dobry den, kalanchoe M. (takhle je to napsano na kvetinaci) jsem dostala darem a tak nevim jak s ni nalozit. Napadli mi ji zrejme msice, ale snad uhynuli po postriku. Muzu ji ted osprchovat? A hlavne, prijde mi, ze to neni typicka kalanchoe, protoze tato nemela kyticky, ale spis takove zvonecky, ktere nemeni barvu, jsou takove smetanove a ted uz jsou suche. Mam ji ostrihat? Dekuji, Lucie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.22 (?), 28.11.2009 22:28

Dobry den osprchovat ji urcite muzete. Je to kalanchoe akorat jinej druh. Takovejhle druh nemeni barvu. Ostrihat taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.32 (?), 31.8.2012 23:00

Dobrý den 

mám doma Kalanchoe blossfeldiana už asi dva roky. ale přijde mi že už je docela přerostlá má asi 50cm na výšku. Mohu jí ostříhat?? a taky sem se chtěla zeptat jestli takto přerostlá rostlina kvete nebo co mám dělat aby mi začala zase kvíst??

za odpověď předem děkuji

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.98 (?), 1.4.2017 12:55
Dobrý den, je možné dělat řízky z větší části kalanchoe? Potřebuji tu mateřskou zkorigovat (narůstá křivě, je z ní neforemný chapadlovec s holou spodní částí nejdelších "větví"). Bude fungovat zakořenění řízků ve sklenici s vodou (pak teprve zasadíme do hlíny)? Nebo se "musí" zasadit hned do hlíny? Jak korigovat pokroucení "větví" rostliny (patrně vzniklé přetížením hodně narostlých větví? Nechce se mi ji zaštipovat. Ale když to jinak nepůjde. Podpora bambusovými tyčka mi moc nefunguje. Děkuji moc za odpovědi. Iveta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.35 (?), 3.4.2017 14:42

Nevím jaký druh máte.Nejspíš tu kvetoucí co se prodává v květince.Pokud je to ona, tak já bych ji ořezala a nechala zakořenit ve vodě(zakoření v ní spolehlivě).Potom bych jí zasadila do květináčů a měla nové pěkné rostliny.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika