Klivie má krátký stvol



host - 223.233 (?) 
7.12.2013 10:21, zobrazeno: 7687x

Moje klivie sice každoročně nasazuje na květ, ten ale zůstává v úžlabí listů, květy bledé a zaschnou, aniž by měly možnost se rozvinout. Jen posledních pár květů se někdy dostane aspoň kousek nad růžici. Rostlina stojí trvale pod střešním oknem, žádnou přehnanou péči nemá, často se zapomene zalít, listy jsou ale silné a zdravé.  Proč ten květ nevyroste? Nevíte někdo, co dělám špatně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 7.12.2013 11:38

Tak tohle by mne také zajímalo. Před dvaceti lety jsem zdědil pár klivií po babičce. Té kvetly vysoko nad listy na dlouhém stvolu. U mne za celá ta léta kvetou v listech, v nejlepším případě těsně nad nimi. Přitom klívie prodávané kvetoucí v obchodech kvetou na dlouhém stvolu. Záhada,,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.8 (?), 6.5.2019 11:28

Mám úplně stejné problémy s klívií a nikdo na tento problém asi nezná odpověď.Škoda!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.5.2019 11:48

Tohle klívie běžně dělají a nikdo neví, jak na to. Nebo možná ví, ale neřekne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.19 (?), 6.5.2019 14:06

Já jsem někde četl, že se má klívie přestat zalévat, jakmile začínají rašit poupata. A jakmile stvol doroste do požadované výšky, obnovit zálivku. Jestli to tak funguje, nevím, ale za pokus to stojí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.130 (?), 6.5.2019 19:11

Někde jsem četla zalévat teplou vodou a na jednom německém webu krátký stvol zdůvodnili nízkou teplotou při růstu stvolu. Tam by možná ta teplá voda pomohla? F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.19 (?), 6.5.2019 20:43

Tak to si dovolím tvrdit, že je nesmysl. Babičce kvete v bytovce na chodbě, kde je přes zimu průměrně tak 5 °C a stvol je až do nebe. Z teplé vody by měla pořádný šok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.34 (?), 11.5.2019 12:14

Stejná zkušenost. U nás doma na světle v mírném teple a květ již několik let v úžlabí - i právě teď. U babičky na chladnější verandě, péče stejná a květ má půl metru a možná víc. Opakuje se to každoročně. Jinak je doporučené omezit zálivku na začátku zimy a opět začít zalévat tak v lednu - únoru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika