Jaké pokojové rostliny?



Andyska - (8) - 156.254 (?) 
7.12.2018 15:12, zobrazeno: 2958x

Dobrý den, mohli byste mi poradit s výběrem pokojových rostlin? jde o to, že často nejsem doma na několik dnů a můj přítel na zalévání vždy zapomíná, takže kytky odejdou dřív nebo později.. Proto bych potřebovala poradit nějaké rostliny, které nepotřebují tolik péče a zalévání a nějakou tu dobu vydrží.. ale zase aby to nebyl kaktus :D Díky za všechny tipy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.177 (?), 7.12.2018 15:18

Do tepla? K oknu nebo do polostínu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.30 (?), 7.12.2018 19:08

Dobrý den,

z vlastní praxe mohu doporučit nejodolnější druhy bromélií (většina je podstatně náročnější - vyžaduje pokojový skleníček a vlhký vzduch).

Mezi odolné patří středně velká Billbergia nutans a trochu větší Aechmea fasciata. Jsou to tak obyčejné rostliny, že bude možná chvíli trvat, než je seženete.

Pro pěstování jsou vhodné co nejmenší keramické (těžké a stabilní) misky a kůrový substrát s trochou rašeliny (jako na orchideje). Zálivka jednou týdně do středu rotliny. Když něco přeteče do misky je to dobře, ale substrát nesmí být stále mokrý! Stříkání je u těchto dvou nejdodolnějších druhů pouze bonus - když zapomenete měsíc, nic se nestane. Sluníčko stačí na světlém okně za záclonou (přímé slunce nesnášejí, ve stínu nekvetou).

Hodně štěstí s výběrem rostlin a spoustu radosti při pěstování!

Milan C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.177 (?), 7.12.2018 19:39

Různé druhy fikusů (benjamina, binnendijkii), schefflera, spathiphylum, anthurium, palmy, dracény, sansevieria, zamioculcas, rhoicissus ap - všechny tyhle stačí zalít 1x týdně (při 22°C).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 8.12.2018 14:20

Já mám rád šeflery. Když se aklimatizují, tak rostou skoro před očima. Šeflera nesnese přelití a zároveň chladno, pak schazuje listy. Sucho jí nevadí. Mám je na vytápěné podlaze a daří se jim. Zalévám, až když zemina skoro vyschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 10.12.2018 14:40

Můžete mít orchideje phalaenopsis, ty jsou hodně nenáročné a navíc kvetou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika