Jak zachránit? Lopatkovec?



host - 196.68 (?) 
10.1.2017 20:48, zobrazeno: 10251x

Poradí mi někdo co s ním? Pokud je to lopatkovec... Začal uvadat, při zalití se vždy na chvíli vzpamatoval, čímž jsem jej zřelmě nakonec přelil. V neděli jsem jej přesadil a stále se stav spíše pomalu horší. Substrát jsem provlhčil rozprašovačem při přesazování, poté opatrně zalil. Co mu může chybět?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.115 (?), 10.1.2017 22:04

Můj lopatkovec má podstatně slabší stopky listů a mezi stopkou a čepelí listu je takové kolénko, jinak žilnatinu na listech má stejnou. Takže jestli je to 100% on, nevím.

Jinak ne slunce, spíš polostín, stín (mám ho v rohu vedle okna). Zálivky dost, hlavně jestli je ve vytápěné místnosti, některé druhy se pěstují i jako akvarijní rostliny. Sama ho mám v jen temperované ložnici a jakmile sklopí listy, musím pořádně zalít (ale je fakt, že můj květináč je plný listů, takže odpar je dost velký).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.115 (?), 10.1.2017 22:13

Ještě mne napadlo podle těch silnějších stopek listů, jestli to nemůže být spíš nějaká aglaonema - také polostín, substrát nesmí trvale vyschnout, ale oproti lopatkovci vyžaduje vlhčí vzduch a tepleji (kolem 20°C).     L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.228 (?), 11.1.2017 10:18

Ráda bych vám poradila, ale jsem na tom podobně - každý dopadne takhle. ba co hůř, chcípne úplněfrown Máma jich má několik, vždycky namnoží, dá mi ho, já se snažím, ale pořád tak nějak u mne visí. Máma přijde, píchne do květináče prst: no jo, vždyť ho máš suchý, ten musíš pořádně zalévat! Tak párkrát zaleju a je po něm dočistanoJe to ale ten drobnější kultivar..než ten váš.Také nepomohlo ani přesazenísadAle držím palce, ať se vám vzkřísísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.115 (?), 11.1.2017 13:31

On ten drobnější kultivar časem vyroste do normální velikosti (i listy). Já právě koupila ten malý asi za 17Kč někde ve výprodeji - květináček 10cm, listy malé... Za nějaký čas jsem ho doma přesadila do většího a teď má čepel listů kolem 30cm, občas kvete. Zalévám, když začne klopit listy (to ale pak důkladně), trvale vlhký ho nemám, protože v ložnici má docela chladno. Ale líbí se mi, že spokojeně roste v polostínu vedle okna, kde se jiné kytky táhly za světlem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.68 (?), 11.1.2017 21:53

On už taková mrtvolka byl, s jedním, nebo dvěma listy, u stěny květináče, začal jsem pravidelně zalévat a najednou se sebral a začal růst jak splašený. Vyrazily mu další dva výhony, jeden povyrostl a pak začal vadnout, následovalo zřejmě přehnané zalévání, protože při přesazování byla ze substrátu docela břečka. Mám teď obavy ho nějak více zalít, abych se nedostal do původního stavu přelití, o čemž by měly svědčit suché konečky listů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika