Jak zachránit? Lopatkovec?



host - 196.68 (?) 
10.1.2017 20:48, zobrazeno: 10143x

Poradí mi někdo co s ním? Pokud je to lopatkovec... Začal uvadat, při zalití se vždy na chvíli vzpamatoval, čímž jsem jej zřelmě nakonec přelil. V neděli jsem jej přesadil a stále se stav spíše pomalu horší. Substrát jsem provlhčil rozprašovačem při přesazování, poté opatrně zalil. Co mu může chybět?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.115 (?), 10.1.2017 22:04

Můj lopatkovec má podstatně slabší stopky listů a mezi stopkou a čepelí listu je takové kolénko, jinak žilnatinu na listech má stejnou. Takže jestli je to 100% on, nevím.

Jinak ne slunce, spíš polostín, stín (mám ho v rohu vedle okna). Zálivky dost, hlavně jestli je ve vytápěné místnosti, některé druhy se pěstují i jako akvarijní rostliny. Sama ho mám v jen temperované ložnici a jakmile sklopí listy, musím pořádně zalít (ale je fakt, že můj květináč je plný listů, takže odpar je dost velký).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.115 (?), 10.1.2017 22:13

Ještě mne napadlo podle těch silnějších stopek listů, jestli to nemůže být spíš nějaká aglaonema - také polostín, substrát nesmí trvale vyschnout, ale oproti lopatkovci vyžaduje vlhčí vzduch a tepleji (kolem 20°C).     L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.228 (?), 11.1.2017 10:18

Ráda bych vám poradila, ale jsem na tom podobně - každý dopadne takhle. ba co hůř, chcípne úplněfrown Máma jich má několik, vždycky namnoží, dá mi ho, já se snažím, ale pořád tak nějak u mne visí. Máma přijde, píchne do květináče prst: no jo, vždyť ho máš suchý, ten musíš pořádně zalévat! Tak párkrát zaleju a je po něm dočistanoJe to ale ten drobnější kultivar..než ten váš.Také nepomohlo ani přesazenísadAle držím palce, ať se vám vzkřísísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.115 (?), 11.1.2017 13:31

On ten drobnější kultivar časem vyroste do normální velikosti (i listy). Já právě koupila ten malý asi za 17Kč někde ve výprodeji - květináček 10cm, listy malé... Za nějaký čas jsem ho doma přesadila do většího a teď má čepel listů kolem 30cm, občas kvete. Zalévám, když začne klopit listy (to ale pak důkladně), trvale vlhký ho nemám, protože v ložnici má docela chladno. Ale líbí se mi, že spokojeně roste v polostínu vedle okna, kde se jiné kytky táhly za světlem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.68 (?), 11.1.2017 21:53

On už taková mrtvolka byl, s jedním, nebo dvěma listy, u stěny květináče, začal jsem pravidelně zalévat a najednou se sebral a začal růst jak splašený. Vyrazily mu další dva výhony, jeden povyrostl a pak začal vadnout, následovalo zřejmě přehnané zalévání, protože při přesazování byla ze substrátu docela břečka. Mám teď obavy ho nějak více zalít, abych se nedostal do původního stavu přelití, o čemž by měly svědčit suché konečky listů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika