Fíkus Benjamín - usychání konečků



host - 42.146 (?)
24.5.2020 21:04

Neco delate spatne :). Spravne pestovany Benjamin ma byt husty kerik, na ktery je radost pohledet. Ale to samozrejme vyzaduje radnou peci, vcetne pravidelneho zastrihavani, aby nebyla rostlina prilis vytahla a radne se vetvila. U vas muze byt chyba v rade veci - prilisna zalivka v zime, spatna vyziva, studeny pruvan (v zime staci i pruvan od ventilacky)...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Rohllik - (1) - 109.254 (?), 24.5.2020 14:14, zobrazeno: 852x

Ahoj, můj Fíkus mi dělá trochu starosti, v poslední době mu na pár místech jakoby uschly konečky viz. foto. Také má pár dřevnatých stonků ze kterých nerostou žádné listy, ty mohu ustřihnout? Zalévám ho jednou týdně, jednou měsíčně hnojím a asi jednou za dva dny rosím. Umístěný je u okna kam svítí přímé světlo asi hodinu deně a před dvěmi měsíci jsem ho přesadil do většího květináče.

Další věc je že můj Benjamín má myslím na víc... celkově je sice zdraví, ale když jsem viděl o kolik víc listů má Fíkus sousedky, došlo mi že asi dělám něco špatně. 

Díky za rady.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.146 (?), 24.5.2020 21:04

Neco delate spatne :). Spravne pestovany Benjamin ma byt husty kerik, na ktery je radost pohledet. Ale to samozrejme vyzaduje radnou peci, vcetne pravidelneho zastrihavani, aby nebyla rostlina prilis vytahla a radne se vetvila. U vas muze byt chyba v rade veci - prilisna zalivka v zime, spatna vyziva, studeny pruvan (v zime staci i pruvan od ventilacky)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika