Dracena Marginata



host - 160.145 (?) 
18.2.2017 12:41, zobrazeno: 2830x

Dobrý den, asi v polovině listopadu jsem koupila v Hornbachu vzrostlou Dracenu (Marginata). Má 5 kmínků různých délek. Postavila jsem ji k oknu na světlo do obýváku. Vypadala do vánoc dobře, ale v polovině ledna začaly žloutnout listy. Zalévala jsem mámo (asi 1x za 3 týdny), ale i po 3 týdnech se mi zemina zdála být pořád vlhká. Teď už se žloutnutí urychlilo tak, že každý den sundám asi 8 listů a žloutnutí rychle pokračuje a celá rostlina vypadá zvadle... Myslela jsem si, že zemina je pouze přepravní substrát, tak jsem se dnes rozhodla Dracenu přesadit. Po vyklopení z květináče byla zemina na povrchu sušší, ale dole byla hodně mokrá (ve vodě ale nikdy nestála), a některé kořínky byly uhnilé, což bylo asi způsobeno dlouhodobým mokrem zeminy. Akorát nechápu, jak může zůstat i po 3 týdnech zemina stále mokrá. Jeden, ten nejkratší kmínek, jsem musela vyhodit, protože byl úplně měkký a uhnilý. Tak že jsem uhnilé kořínky odstříhala a přesadila do nové zeminy, která je jen mírně vlhká, drobivá (speciální zemina pro palmy a zelené rostliny). Mám ji hned zalít, nebo raději nezalévat? Nebo ji mám zalít až tak za 14 dní? Ještě podotýkám, že v původním květináči nebyla vůbec žádná drenáž, tak že jsem ji tam dala...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.2.2017 13:38

Na suchomilnější rostliny je dobré (i do tohoto substrátu z Hornbachu) přidat ještě hodně písku, perlitu nebo drobného kezamzitu. Jak se můžete ve složení substrátu dočíst, jedná se o rašelinový substrát a kromě jiných složek obsahuje i bentonit (což je v podstatě mletý jíl) pro udržení vlhkosti.

V zimním období při nižší intenzitě světla rostliny vodu skoro nepotřebuje. V plastovém květináči může vlhkost v substrátu vydržet i několik měsíců.  Proto je vhodné zakoupenou rostlinu vždy co nejdříve přesadit do vyzkoušeného substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 18.2.2017 14:00

Já jsem do toho substrátu žádný písek nepřidávala, když je to substrát pro palmy... Jde mi o to, jesli mám hned po přesazení kytku zalít, nebo raději nechat pár dní tak, jak to je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.2.2017 15:14

Určitě nějakou dobu nezalévat.

Snažím se vám poradit, že používat tento substrát bez úpravy není nejlepší řešení. Drží pak dlouho vlhko. I pro většinu palem míchám substrát (Pro palmy a zelené rostliny) s nějakým odlehčovacím materiálem skoro 1:1. Substrát bez úpravy nepoužívám ani na vlhkomilné rostliny (vždy přidám minimálně trochu perlitu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika