Dracena



host - 160.182 (?)
25.2.2007 23:41
Podle toho, co jsem viděla na fotce, tak bych řekla, že byla asi přelitá. Mám draceny tři a různého stáří a velikost květináče jejich růst nijak neovlivňuje. Jsou to velmi nenáročné rostlinky. Klidně je nechám občas vyschnout, ale nikdy je nepřelévám - určitě ne v zimě.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
xRenáta - (11), 8.2.2007 13:38, zobrazeno: 191631x
Mám dracenu zhruba 3 roky,krásně rostla a byla naprosto bez problémů.Nyní v průběhu dvou týdnu mi žačaly odpadávat spodní listy i jen když se ji pouze dotknu a nyní již dokonce uvadajá vrcholové listy,vypadá jako by začala uhnívat,při tom ji zalévám tak jednou za 14 dní,tak že by přelitá být neměla,alespoň v to doufám.Poradí mi prosím někdo čím to může být.Děkuji
dracena
dracena
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.189 (?), 8.2.2007 16:45
Mě se to stalo taky a zjistil jsem, že má malý květináč, takže ji zkuste přesadit, zkontrolovat kořeny, uhnilé odstranit (jestli nějáké jsou) na dno květináče drenáž v podobě cihlové drtě nebo štěrku nepřelévat ji, ale v létě ji zalévejte dostatečně! Hodně štěstí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.44 (?), 8.2.2007 18:46
Děkuji za pomoc už jsem ji přesadila a uvidíme zda ji to pomůže.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.146 (?), 13.4.2007 16:17
Pokud za 3 roky vyrostla a zhoustla, zálivka 1x 14dní je jasně slabá (předpokládám běžné pokojové teploty)  - nejdříve se rostlina ve velkém zbaví spodních listů, poté už nezbývá, než se tvářit celkově uvadle. Dracaena potřebuje vody dost a lehčí substrát není rozhodně na škodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.182 (?), 25.2.2007 23:41
Podle toho, co jsem viděla na fotce, tak bych řekla, že byla asi přelitá. Mám draceny tři a různého stáří a velikost květináče jejich růst nijak neovlivňuje. Jsou to velmi nenáročné rostlinky. Klidně je nechám občas vyschnout, ale nikdy je nepřelévám - určitě ne v zimě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.221 (?), 1.3.2007 16:06
Dobrý den,  chtěla bych poprosit o pomoc při množení dracén. Už jednou se mi povedla namnožit  tím, že jsem ustřihla výhon, dala do vody a po zakořenění zasadila. Nyní jsem to udělala stejně ale výhony jsou ve vodě dva. Místo zakořenění však dracéna zespod uhnívá a kořeny se netvoří. Je možné toto nějak ovlivnit? Vodu pravidelně měním. Děkuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.189 (?), 11.3.2007 12:40
Dobrý den. To se mi přesně stalo. Měl jsem 6 řízků: 3 s listy a u třech byly listy úplně odříznuty a byl to takový holý "klacík". Dal jsem je do vody... ty s listy od spodu odhnily a ty bez listů vytvořily kořínky. tak jsem je přesadil do květináče a vyrostly jim nové listy... Takže doporučuji jednoduše listy uříznout a ránu případně ošetřit štěpařským voskem. Určitě vám to zakoření a vypučí nové lístky. Hodně štěstí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.144 (?), 13.4.2007 16:10
Spodní listy před vložením do vody je potřeba otrhat, stejně uhnijí a ještě znehodnotí vodu.

Není ale potřeba zakořenovat ve vodě, i když je to způsob pro pěstitele nejpohodlnější.
Lepší výsledky se dosahují namočením řezné rány do přáškového stimulároru, případně ním je ještě možné zaprášit díru v substrátu, do kterého se odřezek vpichne. Poté je potřeba jemně upěchovat, aby se půda dotýkala rostliny (aby rostlině některá část nebyla ve styku jen se vzduchem).
Podle vlhkosti substrátu možná trocha zalít.
Přes řízek (ne schnitzel :-) ) přetáhnout mikrotenový sáček, aby půda nevysychala. Každý den trocha vyvětrat (nechat rostlinu se nadýchat čerstvého vzduchu, takto sa nevytvoří plísně a houby) a zase zabalit, to po dobu cca 3 týdnů. Zalévat méně - udržujeme vlhkost sáčkem - ale kontrolovat. Urdžovat v teple, na nepřímém světle.

Výsledky jsou o poznání lepší, rostlina se chytá lépe a radostněji. Nové přírustky v růžici jsou silnější.
Takto množím většinu rostlin a skoro všechny zakoření.

Problémem můžou být smutnice v substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.44 (?), 4.4.2007 23:50
Nakonec mi dracena komplet opadla,tak jsem neváhala a celou jsem ji obřezala,zatřela jsem ranky štěpařským voskem a teď čekám zda se chytne nebo ne.Tento rázný krok jsem provedla před cca 1,5-2 měsíce,tak jsem zvědavá jestli znovu obrazí nebo už odešla navěky.Na jedné net stránce jsem četla,že začne obrážet až po 3 měsících,tak se teda nechám překvapit jestli to vyjde .  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.189 (?), 5.4.2007 8:41
Pokud je stonek živý (to poznáte na řezu, když jste ji seřízla) a kořeny taky, tak určitě obrazí, alespoň mě se to povedlo... . Tak hodně štěstí!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika