Dracena



host - 119.62 (?)
21.7.2009 17:03

Prostě ji ustřihněte, ničeho se nebojte. Rostliny mají úžasné regenerační schopnosti - když jsou ve správném prostředí.

Ale mám jednu věc... Léta pěstuji draceny, v létě velmi bohatá zálivka, v zimě ji omezuju. Kořenové baly mají nádherně prorostlé, listy neopadávají prakticky vůbec, krásně a rychle rostou. Nehnojím, pouze při přesazování (kompost.zemina), jsou umístěný u východních oken.

Docela mě proto zarazilo, že většina z vás zalívá takhle málo... nejsou pak problémy s pěstováním třeba tam? Jak jsem psal výše - zálívám roky opravdu hodně, krom zimy. A mám opravdu krásné rostliny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 119.62 (?), 21.7.2009 17:03

Prostě ji ustřihněte, ničeho se nebojte. Rostliny mají úžasné regenerační schopnosti - když jsou ve správném prostředí.

Ale mám jednu věc... Léta pěstuji draceny, v létě velmi bohatá zálivka, v zimě ji omezuju. Kořenové baly mají nádherně prorostlé, listy neopadávají prakticky vůbec, krásně a rychle rostou. Nehnojím, pouze při přesazování (kompost.zemina), jsou umístěný u východních oken.

Docela mě proto zarazilo, že většina z vás zalívá takhle málo... nejsou pak problémy s pěstováním třeba tam? Jak jsem psal výše - zálívám roky opravdu hodně, krom zimy. A mám opravdu krásné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.148 (?), 14.8.2009 15:56

A jak se vám daří s větvením? Také už je pěstuji několik let, a myslím, že docela hezké rostliny, ale po seříznutí většinou vyrazí jen jeden další šlahoun (větev) která pokračuje v růstu, což poněkud stírá smysl mého zastřihnutí... Největším úspěchem bylo rozdvojení, ale větve byly dost nevyvážené :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.215 (?), 15.8.2009 0:09

Pokud má rostlina po seříznutí optimální podmínky - dostatek vláhy, živin, tepla a světla, obrazí většinou ze 3-4 pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.240 (?), 3.4.2012 9:38

mě by zajímalo - má dracenu asi 8let. má z jednoho stonku 3 další, můžu seříznout jen jeden a 2 nechat. Pustí ten říznutý nové šlahouny? Stačí zasazený řízek zakápnout voskem ze svíčky, nebo mám nechat jen tak? Nechce se mi kvuli jednomu řízku kupovat steparsky vosk, který momentálne ani nemaji.

Moc děkuji za odpovědi

dracena - tenké kmínky
dracena - tenké kmínky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.178 (?), 24.9.2009 5:54

Dobrý den,

mám dracenu již asi rok.Zpočátku jsem to, neměla v ruce, takže mi ten nejmenší ze 3 kmínků uhnil..Přesadila jsem jí, do misky dala kamínky, pravidelně hnojím, prolívám jí ve vaně a zároven jí tím sprchuji listy, nechám pár hodin stát ve vaně-mám květináč s dírkou dole..A dracena mi jde krásně..Roste před očima..Ale k mému dotazu prosím - nejvyšší kmínek mi hodně rychle vyrostl, je dole dost hubený..Píše se, že se množí vrcholovými řízky..Ale v tomto jsem naprostá začátečnice..Kytku jsem dostala od maminky a nerada bych o ní přišla..Přesto bych ráda zkusila množení..Jen mám obavy, co se vlastně rozumí vrcholovým řízkem? Mám obavy do kytky, říznout-kmínek je dost slabý a vysoký... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 24.9.2009 13:27

Vrcholovým řízkem se myslí řízek z vrcholové části rostliny s částí kmínku.U draceny bych nechala asi 15 -20 cm dlouhý kmínek.Zakoření ve sklenici s vodou.Když je rostlina moc vysoká tak ji lze seříznout a ona z kmínku obrazí.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.178 (?), 26.9.2009 7:40

Děkuji..To zn.že jí uříznu cca 20cm pod tím místem, kde se rostlina rozděluje na tři samostatné výhonky? Myslím tím u toho vysokého kmínku? A na místě, kde jí vlastně zkrátím - obraší znovu? A jak to místo řezu ošetřit? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.35 (?), 26.9.2009 14:35

Nevím jak přesně ta Vaše dracena vypadá, ale myslela jsem, že chcete udělat něco s tím dlouhým výhonkem.Tak jsem Vám napsala jak ho seříznout.Prostě ho seříznout a nechat mu část kmínku.Po zakořenění z něho bude nová rostlina.Ty ostatní výhony nechat být. A z toho dlouhého nechte nad místem rozdělení kousek na obražení.Lépe poradit neumím.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.178 (?), 30.9.2009 18:55

Někde jsem také četla, že spodní listy je možno otrhat? Zpočátku jak jsem ji neměla, v ruce, mi hrozně rychle hnědly konce a tak jsem je ustřihávala, vždy ještě nechala kousek hnědé špičky..Ale vypadala divně, starší listy spadly a nové vyrašily vzhůru..Tak jsem jí dnes ty ostřihané dlouhé staré listy prostě utrhala..Četla jsem, že znovu vyraší nové listy..Tak doufám, že ano... Zůstala nahoře tak trochu řídká..:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka - (13) - 181.72 (?), 29.9.2009 10:33

Draceny mám dvě, obě "zdědené". Velká byla vyrostlá pěkně, ale zůstávala stejná. Po té, co jsem ji přesadila do výrazně většího květináče s nízkou miskou na vodu (takže zalívám podle potřeby a relativně málo) najednou jakoby se zbláznila, roste dál a má nádherné listy. Umístěna je u částečně mírně zastíněného okna. Druhá byla menší, slušná, nicméněn listy opadali a celá tak nějak téměř chcípla. Dala jsem jí také do většího květináče s nízkou miskou a uřízla (ničím jsem nezamazávala) s tím, že uvidím zda to pomůže a pomohlo, obrazila znovu a roste také.

Pravděpodobně u mě pomohl ten květináč, neboť je větší a s tou nízkou miskou je už nemůžu zalívat na 14 dnů co je libo, ale po troškách jak je třeba a také je přesazuji každý rok do nové hlíny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika