dracena



Stránky: 1,  2,  3   
host 
4.3.2005 9:48, zobrazeno: 100182x
Dobry den, prosim o radu. Mam dracenu pres 1,5m vysokou a u ni 4 mensi. V posledni dobe hodne opadavaji spodni listy a u tech ostatnich to vypada, jakoby v sobe nemely vodu. Jsou uplne vysusene. Kvetinu ale pravidelne rosim. Muze tam byt nejaky skudce? Jak mam postupovat. Dekuji za odpoved
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vesvo - (2), 7.3.2005 22:45
Jestliže opadávají spodní listy draceny,nic se neděje.Mám totiž stejný problém a když jsem se na to ptala v květinářství,bylo mi to takto řečeno.Paní prodavačka má doma totiž také stejný "případ"-prý to má poprvé za 10 let,co má dracenu doma.Radila mi,abych zůstala v klidu :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 17.1.2006 0:16
Dobrý den, mám s dracenou úplně stejný problém a nevím co s tím. Spodní listy úplně vysychají a opadají , horní jsou ohnuté dolů, dřív byly pevné a napřímené. Neznáte někdo příčinu? Děkuji za případnou radu, friedll@volny.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 18.1.2006 15:32
Dobrý den.Myslím že u dracén je normální,že spodní listy opadávají.Pokud ale ty ostatní visí a nevypadají svěže,mohlo by to znamenat že buď málo zaléváte ale spíš si myslím že je spíš přelitá a hnijí jí kořeny.Prohlédněte kořeny a když tak špatné odstraňte a přesaďte do nové zeminy.Po přesazení zalévejte jen sporadicky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.150 (?), 15.2.2006 20:57
Dobry den, mam dracenu s tenkym neduzivym kminkem dlouhym asi 50 cm, vetsina listu odspodu opadala, zbylo jen par zelenych listu na vrchu. Rostlina stale zene nahoru a kminek se nerozvetvuje. Svetla i tepla ma dost, zalevam spis mene. Prosim o radu, mohu-li kminek zkratit, aby se rozvetvil a co mam delat, aby dracena tolik neopadavala. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.90 (?), 16.2.2006 14:33
Kmínek draceny lze nařezat na kousky, ty zastrčit do hlíny, vypustí kořeny. Řez v květináči přikrýt vatou a kropit, aby vata nevyschla, dá se zakrýt i mikroténovým sáčkem a dírkou dovnitř kropit. Pahýlek se rozvětví na 2 až 3 nové stonky. Ty po čase zase seřezat a opakovat postup při rozvětvování. Časem dosáhnete rozvětvené rostliny. Mě se stává, že bezprostředně po zalití vrchní listy jakoby povadly, pak se vzpřímí. Rostlina rovněž nesnáší přímé slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.38 (?), 7.7.2006 23:08
Doufam, ze to pro vas bude uzitecne, s dracenou mam dost zkusenosti. Za prve, to, ze opadavaji spodni listy, je naprosto v poradku. To je pouze dukaz stari. Cim je totiz rostlina starsi, tim se povytahuje do vysky a ztraci spodni listy. Za druhe, pokud chcete rostlinu vice rozvetvit, staci u nejvyssiho listovi z centra vyrvat/vytrhnout 2 az 3 listy. tim kminku zastavite růst do vysky a nekde odprostred dreviny vam zacnou razit nove vyhonky. Anna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.245 (?), 21.11.2006 23:59
Dobrý den, prosím o radu mám dracenu vysokou asi 150 cm a u jednoho kmene zacali hodně odspoda opadávat listy a shora začli odehnívat a uvadat, přitom ji málo zalévám a občas rosím čím to může být způsobeno?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.111 (?), 17.10.2007 15:34
Dobrý den.
Dracenu jsem dostala cca před měsícem.
Zalévala jsem jí tak 1 - 2 x týdně. Listy se svěsily a kmínky jakoby uhnívají.
Dá se s tím ještě něco dělat?
Je možné takovou rostlinu "rozřízkovat" a rozmnožit?
Děkuji za radu.
Magda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.18 (?), 24.1.2012 17:06

podobný problém : Koupila jsem si v létě dracenou v obchodním řetězci IKEA, a nyní v zimě mi spodní listy opadají jsou uplně žluté a ty vrchni se samy odlupují a místo pěkně zelené barvy mám listy světle.Přijde mi, že to uhnívá... nezalívám moc jednou za týden, a nevím kdybych tu rostlinkuměla přesadit.Je mi jí škoda o ní přijít.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika