Cyperus paapyrus



Johny7 - (2) - 1.201 (?) 
24.5.2017 17:41, zobrazeno: 5336x

Dobrý den,

mám takovou možná zvláštní prosbu. Již delší dobusháním papyrus, přesněji cyperus papyrus (šáchor papírodárný) a nikde ho nemohu sehnat. Kdyby jste mohl někdo poradit kde ho sehnat. Zájem mám vyloženě o cyperus papyrus, jiné druhy ne.  

 Velice děkuji a přeji krásný den

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.228 (?), 24.5.2017 21:29

Taky bych ho bralawink Jednu dobu ho měl kdekdo, pak se vytratil... Asi, že je to poměrně velká kytka. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.35 (?), 24.5.2017 22:02

Běžně dříve doma pěstovaný šáchor se dá občas sehnat v květinářství (nebo si někomu říct o "paraplíčko" k namnožení- stačí paprsky listu zastřihnout na polovinu a otočit hlavičkou dolů do sklenky s vodou, brzy vyžene novou rostlinku a pustí kořínky), ale pravý šáchor papírodárný dorůstá velké výšky, ten by v místnosti pěstovat nešel - a venku u nás také ne. Takže zadavateli otázky moc nerozumím.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 25.5.2017 11:48

Čemu Lído nerozumíte? Jak jsem psala, za mých dětských let, to byla celkem móda a často jsem viděla, jak ho lidi letnili na sídlištích na balkonech. V bytě vyroste asi 2m, takže nemožné ho pěstovat není. Já mám i mnohem vyšší stropy, jedinný problém je vzdušná vlhkost. Obyčejný šáchor (paraplíčkawink) mám, ale chtěla bych také tenhle velký. Papír tedy vyrábět nemínímsmiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.35 (?), 25.5.2017 12:16

Tak pardon, Konvalinko, já nikdy neviděla a neměla vyšší, než 150cm - a to byl ten obyčejný...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 25.5.2017 15:21

Jéé, neomlouvejte se, jen jsem nechápala, co nechápetewink Já třeba v pokojovkách moc zběhlá nejsem, ale na tenhle papyrus mám zálusk, co jsem na barákusmiley A pravděpodobně ho stejně zahubímwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.126 (?), 25.5.2017 17:13

Loni jsem tento druh koupila v květinářství /obyčejné, vesnické/, které je asi zásobované f. Vonekl - musela jsem brzo přesadit, protože všechny stvoly uhnívaly- vyrašil nový a vždy starý uhnil. Dala jsem ho v srpnu ven, spravil se, ale pak ho ohryzal kocour, polámaly děti a přes zimu uschnul - zelené jen stonky, vršky úplně suché -tak šel...  Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.123 (?), 22.11.2017 12:53

Dva roky zpět jsem si koupil semínka papyru od "koexflor", vyklíčilo všechno, porozdával jsem to po všech známých a sám si nechal rostlinu do malého jezírka. Rostlina roztrhala květináč, takže teď zimuje v kýblu, je to fakt "plevel".

Koexflor už papyrus nemá, ale zkuste se po semínkách podívat, není to žádná "jahoda", klíčí dobře a roste rychle i na okně ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.194 (?), 22.11.2017 12:25

Dá se koupit v květinářství Plantica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.139 (?), 3.1.2018 17:00

Sehnat se dá. Pokud jste z moravy a jezdíte na Floru do Olomouce, tak jej providelně prodávají Pražákovi z Droždína (ale spíše na letné a podzimní etapě). Ve Věžkách jej prodává jedna paní, má takový malý stánek s kytkama a bylinkama, které dřívě pěstovali naše maminky a babičky.

Prodává nějakou nižší formu než Pražákovi. Mám je oba ve stejných podmínkých, stejně přesazované a tento je opravdu nižší. (Opravdu to není cyperus haspan, ten sice vypadá podobně, ale je fakt jiný)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika