Campanula zvonek nevěsta



host - 14.237 (?)
15.4.2017 22:47
Delší dobu scháním ženicha i nevěstu dříve ji měla babička a snad všichni v ulici.Dnes ji nemužu nekolik let sehnat.Poradíte?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 2.2.2010 20:09

Dobrý večer Micuko, prohlídla jsem si ten Váš snímek ibišku a myslím, že by se s tím už letos dalo něco dělat. Ostříhejte ty spodní listy až do té malé korunky. Zkracovat tu korunku nemusíte, má dost krátké větve a ibich se v únoru zkracuje o jednu třetinu narosteného výhonu za loňský rok. Taky k němu zapíchněte a uvažte tyčku, aby se hezky vyrovnal a jak začne jaro, přihnojujte třeba startovacím krystalonem a od června plodem nebo jiným hnojivem na tvorbu květu. Přeji úspěšné pěstování . Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 2.2.2010 20:36

Ahoj Magdi, tak já se do toho pustím, zítra ne musím do Brna, ale pozítří si na to udělám čas a pak vyfotím a vložím foto.Zatím se loučím a děkuji za odborné vedení.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.2.2010 10:41

Ahoj Magdo, tak jsem ten ibišek obrala, srdce mi u toho krvácelo,ale snad se podařilo.Stačí to zatím takto?Hezký den.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 9.3.2010 10:16

Ahoj micuko, tak jsem opět tady na rubrice nevěsty a ženicha, do které jsem přimíchala pokojové ibišky, sned to není velká chyba, že nedodržuji seznam témat.  Byla jsem v marketu na surfínie a samozřejmě jsem si ještě přikoupila bílý prázdný pokojový ibišek. Je osypaný pupeny tak doufám, že mi tím přenosem v mrazu vešechny neopadají a pak pošlu nějaké to foto. Taky jsem si napíchala šest řízků z nevěsty, co jsem vyžebrala od sestry. Zatím se mají čile k světu. Snad to bude letos lepší a uchovám si jí i na další sezóny, jinak už prej nic nedostanu. Ještě mi chybí ten ženich. V marketu měly taky campanulu fialovou v letáku, tak jsem tam běžela ale nebyl to ten pravý, smaozřejmě jsem si ho koupila pro potěšení. Teď nevím kam s ním, asi to bude venkovní do skalky, zatím mi dělá okrasu v bytě.

A co natvarovaný ibišek? Jak se mu daří? Já jsem taky ty moje oholila koncem února. Teď to chce hnojit na růst aspoň do května a pak přejít na květové hnojivo a uvidíte, že stihne kvést už na začátku prázdnin. Tak ať se nám daří. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 26.4.2010 18:07

Ahojky Magdi, jsem hrozná já to tady přehlédla, omlouvám se.Nevěsty jsem taky namnožila, a taky se daří.Jednu sarou tříletou jsem lehce ostříhala a nechala v klidu růst, jen jsem ji přesadila.Koupila jsem muškáty a verbeny, zatím.Všechno už mám venku a jen když hlásí mrazíky tak stěhuji na noc domů.Ibišek, tak ten roste, pravidelně hnojím a samozřejmě jsem si ještě přikoupila, plnokvětý.Ten mi po přinesení domů shodil všechny poupata, až na dvě, která vykvetla.Přesadila jsem ho a po 14 dnech začala opatrně přihnojovat a on znova nasadil poupata a otvírá jedno za druhým.Mám z něj radost.

Magdi těch campanulek je teď spousta.Vloni jsem si koupila taky v kau.landu zvonek, Campanula Get mee, koukněte se na net, ta by měla být pokojová.Ty moje venkovní přezimovaly a rozrostly se a už se nemůžu dočkat záplavy květů.Hnedle je to veselejší, když už tady máme jaro.Mějte se moc hezky Micuko.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 2.5.2010 22:14

Dobrý večer Micuko, tak už mám doma nevěstu i se ženichem a modlím se, aby se jim u mě konečně zalíbilo. Byla jsem na jarní Floře a tam jsem též viděla další druh převislé campanulky.Je toho asi více druhů jak píšete. Pořád si myslím ale, že ten ženich, kterého mám teď není ten, co měla mamka před patnácti lety. On měl ty listy na omak více sametovější ne hladké, byl prostě více k rozeznání s nevěstou.

Micuko a kde jsou fotky ibišků? Mně zatím nekvete ani jeden, protože jsem je v únoru řádně oholila tak musím vydržet. Líbí se mi taky venkovní plnokvěté ibišky, mám jen prázdné. Časem si je postupně pořídím, protože nejsou zrovna levné. Já už mám venku taky skoro všechny kytičky kromě¨převyslých begónek, s těmi raději počkám až po zamrzlících. Teď se nám trochu rozpršelo ale jinak už je to všechno v rozpuku a hlavně teplo a delší den. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.5.2010 12:58

Ahojky Magdi, to jaro je paráda, hned je lepší nálada.Venkovních ibišků mám zatím 5 a z toho jeden plnokvětý, ale nevzpomenu si už na název, jen vím, že se nemá stříhat, držím se toho a každý rok je obalený květy.Ty co mám na volném prostrnství, přežily i nájezd zajíců a tam kde nejsou okousané obrazily, tak snad i pokvetou.

Ženicha Vám tiše závidím, ještě jsem ho nesehnala, měla jsem jet příští týden do Budějovic, ale bohužel, něco mi do toho vlezlo.Chtěla jsem se tam po něm podívat.Nevěstám se zatím daří, těm starším rostlinkám i těm novým, mám na rozdávání.

Vložím foto toho ibišku s kterým jste mi radila, vypadá zatím dobře i listy jsou čím dál větší.Kdy je Magdi dáváte ven?  Mám chráněnou terasu a byl by z kraje bez přímého slunce a když je teď pod mrakem, asi by byla už vhodná doba, co říkáte?Zatím přeji krásný den Micuko.

Bez názvu
Bez názvu
modrooká poměnka
modrooká poměnka
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 15.5.2010 20:24

Zdravím Micuko, to jaro je poněkud plačtivé. Už mě to vůbec nebaví. Všechny květiny jsem kvůli dešti přenesla domů pod střechu, protože by mi postupně uhnily. Nevěstě déšť kupodivu nevadí ale ženich začal nějak chřadnout tak jsem jej rychle přenesla na verandu do sucha. Bylo mi řečeno, že můžou být i na dešti ale asi je ho už moc. Nevím jak letos dopadne naše zahrádkářská a květinová sezóna? Všechno co jsem si předpěstovala do skalky na léto mi v mžiku sežrali slimáci. Pokud bude takové vlhko, nemá cenu nic sadit, všechno padne v niveč.

Já mám taky venkovní ibišky. Plnokvětý zatím nemám. Koupila jsem ho sestře a chtěla jsem jej letos namnožit řízky ale asi to nepůjde když se nemá stříhat. Ty obyčejné jsem nasadila vždy dvě barvy dohromady a zkusím je proplétat aby kvetly dvoubarevně. Někde jsem to viděla (růžový s bílým) a je to moc hezké.

Jinak pokojový ibišek máte moc hezký, rovný. Chtělo by to na vršku zaštípnout aby se začal košatit. Pošlu Vám pak fotku jak ho mám vytvarovaný já. Ibišky mám už tři týdny venku, jelikož nepřišly žádné mrazy tak si zvykají na sluníčko. Je to lepší dát je teď ven když není ještě moc ostré slunce. Idkyž listy opálí, ony znovu obrazí. Chce hodně vody a hnojit aby moc kvetl. V polovině září je dávám zase domů na veradnu aby mi neopadaly nasazené pupeny a tam pak dokvete, Když se přenese do tepla později jak už je hodně chladno, pupeny z větší části opadají. 

Přeji úspěchy v pěstování a snad se v té zítřejší předpovědi "monzunových děsťů" utnou a vykukne sluníčko. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 16.5.2010 14:21

Ahojky Magdi, taky mě to počasí pěkně.Dnes je zima, fučí a stále poprchává.Proběhnu zahradu mezi kapkama deště, okouknout co nakvétá a co kvete a šupajdím zpět do domu.Moc si těch kvítků neužijeme, jestli to takto půjde dál.Ve dvoře to celkem jde je tam tráva, ale do zeleninové zahrady se nedá šlápnout a tráva by se mohla sekat obden.Snad nevyjde předpověď, že slunných dnů letos bude pomálu.Truhlíky mám taky pod střechou, oleandrům jsem sebrala misky, to stejné palmám...

Magdi, těch plnokvětých ibišků bude určitě víc a zrovínka ten co mám já se nedoporučuje stříhání, bez jakéhokoliv zásahu se od spodu rozvětvuje do pěkného keříku.Namnožit půjdou určitě všechny.

Pokojový, tak ten bych chtěla ještě trochu vyšší.Uvidím jak se mu bude dařit.Ještě vložím pár kytiček, ať je ten podmračený den trochu veselejší, mějte se moc krásně.Micuko

Vajgélie
Vajgélie
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.237 (?), 15.4.2017 22:47
Delší dobu scháním ženicha i nevěstu dříve ji měla babička a snad všichni v ulici.Dnes ji nemužu nekolik let sehnat.Poradíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika