Yuka



Stránky: 1,  2   
host - 225.137 (?) 
7.2.2010 11:58, zobrazeno: 54344x

Dobrý den.měla bych k vám malou prosbu.Mám už několik let palmu Yuka.Pořád se ji tak krásně dařilo, a ted se jí začali ohýbat listy, jak staré tak i nové.Nevím co se s ní děje a nerada bych o ni přišla, bojím se ji i přesadit, abych něco nepokazila a neodumřela mi.Prosím vás o radu.děkuju mockrát.Veronika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 154.120 (?), 8.2.2010 18:39

Nejdřív by to chtělo popsat, co vlastně máte, palma a Yuka jsou dvě naprosto rozdílné rostliny, taky by pomohla fotka, pak snad může teprve někdo poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.117 (?), 3.4.2010 12:28

co mam delat kdyz mi jaka zmrzla vypada jako by ji hnily jisty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.161 (?), 27.3.2013 14:07

Dobry den, prosim Vas co Vam poradili, s tou umrzlou Yukou, my jsme se vratili s hor a nasu Yuka zatim umrzla, odrezala jsem ji, takze ted mam jenom pahyl, nevim co delat? jestli ji vyhodit, nebo nejak presadit a cekat. 

Dekuji za radu 

Alena

ajkap@email.cz

Yuka
Yuka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 28.3.2013 17:46

Záleží na tom, jak hodně promrzla.

Počkejte ještě s jejím vyhazováním i s přesazováním. Během měsíce se buď projeví nějaký pokrok anebo zjistíte, že z ní opravdu nic nebude. Udržujte ji velmi mírně vlhkou, spíše v teplejším prostředí.

Pozorujte ji a zkuste, jaká je na omak. Pokud bude taková pevná, pak je naděje, že obrazí. Pokud kmínek bude měknout a "gumovatět", je nejspíše po ní (třeba by ještě mohla obrazit ze spodní části - odřízl bych ji cca 15 cm nad zemí a čekal dál).

Víc poradit neumím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.17 (?), 29.3.2013 12:40
Ježíš, jak to, že vám zmrzla? To v bytě? Koukám, jak jste ji seřezali... no, to je hrůza tedy;) Tak hlavně. Ustříhnout, nejlépe zahradníma nůžkama rovně! aby byla řezná plocha co nejmenší, zahradníci i zavoskujou. Jinak, jak píše pan Josef s tím, že zeminu vlhkou ani moc neudržujte, radši nechávejte víc proschnout, ve vlhké je náchylná k uhnívání kmínku:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.248 (?), 12.6.2017 14:51
Dobry den jak mam zkrati zahradni yuku krasne kvete provoni celou zahradu kosati kazdym rokem vic leos uz ma 8 kvetu.muze se orezat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 12.6.2017 22:01

Nevím, co si představit pod pojmem ořezat? Jestli myslíte zakrátit, tak ne, jestli myslíte zmenšit trs, tak ano, viz: http://tema.ceskenapady.cz/tema-juka-zahradni-pestovani-23869.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.129 (?), 16.4.2012 14:48

Dobrý den, již před 2 lety jsem dostala na vánoce tuto palmu - Yuku. Byla krásná, zelená, živá! Ale během doby co ji mám doma tak chátrá a chátrá... vypadá to že umírá. Celá postupně žloutne, listy jsou sklopené a rovněž se na ní vytváří jakoby bilý povlak. Nevím si s ní rady... dle rad z květinářství zalévám pouze do mističky, ne přímo do zeminy, 1 x týdně. Je v místnosti u okna... tak opravdu už nevím. Poradí mi někdo jak ji zachránit? Přikládám foto. Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 16.4.2012 16:05

Dala bych větší květináč a novou zem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika