trachycarpus fortunei (Žumara) - pestovanie



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
27.5.2017 11:51

Na co je to odpověď?

Mimochodem i ty nejodolnější palmy omrzají při - 12...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 27.5.2017 11:51

Na co je to odpověď?

Mimochodem i ty nejodolnější palmy omrzají při - 12...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 15.7.2008 21:59

Dobrý den,

Sem rád že to někdo řek, protože takhle divnou mladou sazenici trachycarpusu sem ještě neviděl!!!

Pane petře, to to v tom tunisu prodával ten dědek na ulici pod názvem trachy.?  A děkuju panu Bučkovi za to že je tak znalý(aspoň někdo).

Ještě jednou se moc omlouvám pane petře že sem to nepoznal dřív, ale jinak vo tom pěstování to všechno platí, oba truhy palem mají prakticky stejné podmínky pro růst

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.60 (?), 4.10.2008 14:48

Podľa mna je na prvom obrázku Trachycarpus, s druhym nie som si isty, v kazdom pripade Trachycarpus fortujei nie je Zumara. Zumara je  Chamaerops humilis.

Hugo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 5.10.2008 19:14

jo jasný, a co je tedy žumara ztepilá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.209 (?), 8.10.2008 20:38

Ospravedlnujem sa,

cesky nazov pre Trachycarpus som poznal iba ako palma konopna a zumara bola stale Chamaerops... hladal som a nasiel som aj zumaru ztepilu, este ze existuju tie latinske aj ked tam sa tiez z casu na cas nieco nove zomelie...

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bucko - (48) - 227.3 (?), 25.4.2009 7:03

Můj 3,5 metru vysoký venku vysazený Fortunei již začíná kvést

Josef

Bez názvu
Bez názvu
fortunei
fortunei
wagnerianus
wagnerianus
Ch.humilis argentea
Ch.humilis argentea
ch.humilis argentea
ch.humilis argentea
Jubaea
Jubaea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.174 (?), 6.1.2010 8:04

mam dotaz koupil jsem trachicarpus fortunei cca 1,2m ale po 3 tydnech zacinaji nove listy zloutnout a stare listy osychat. nevite mi poradit??? je umistena v mistnosti kde je neustale otevrene okno ale teplota neklesne pod 15 stupnu. predem diky Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.120 (?), 9.1.2010 10:54

Lépe by jí bylo venku v zemi.Pochopil jsem to ale tak, že jste ji koupil teprve před 3 týdny.Buď má šok ze změny prostředí teď v zimě (teplota v prodejně, při převozu a pak doma) nebo je problém v zálivce.Chtěla by teď jen trošku vlhko.Ta Vaše teplota je podle mě moc vysoká, při ní si nemůže odpočinout jak by měla.Nemáte možnost ji dát do chladnější místnosti?Na jaře bych rozhodně doporučil ji dát do země.Já jsem zasadil dvě v květnu, do podzimu úspěšně zakořenily a daří se jim výborně.Teď na zimu jsem nad nimi udělal stříšku z lexanu aby jim nepršelo do srdíčka a když hrozí nižší teplota než - 12,tak je obalím 5cm silnou minerální vatou.Takto byly zabaleny zatím asi dva týdny, bylo tady -17,5 a žádné poškození nemají.Teď jsou zase bez obalu, protože je teplo.Podle barvy listů se jim daří skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.174 (?), 11.1.2010 13:14

Zřejme to bylo zálivkou, byla přemokřená a zřejmě to bylo i šokem z převozu. Kořeny má ve skvělém stavu a první list co byl zpočátku žlutý už se rozvíjí a je světle zelený. Už je umístěná ve větším chladu. Tak snad bude vše v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 15.1.2010 21:42

Palma z Tuniska je obvykle Chamaerops humilis - Žumara nízká. Ta u nás nepřezimuje venku. Je to krásná palma, nízká, ale vyžaduje chladné přezimování. Já je mám z Tuniska asi dvacet let a zimují ve světlém kumbále při teplotě asi + 5 st. Ze začátku nerostly, ale asi po 3 letech začly a jsou krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika