Chřadnoucí sloní noha



Stránky: 1,  2   
Honza.a - (1) - 198.11 (?) 
22.12.2008 22:25, zobrazeno: 102626x

Prosim Vas o pomoc, behem cca trech tydnu mi zacala velice rychle chradnout sloni noha, zacali ji praskat listy a rychle schnout od koncu, nejdrive jsem myslel ze je to hlubokym kvetnikem, tak jsem ji presadil a dal pod ni keramzit. Pri presazovani jsem ale objevil dole otvor plny jemnych pilinek viz obrazek tak nevim jestli ji neco nezere zevnitr, muzete prosim poradit dekuji.

Chřadnoucí sloní noha (Bokarnea tlustokmenná)
Chřadnoucí sloní noha (Bokarnea tlustokmenná)
Chřadnoucí sloní noha (Bokarnea tlustokmenná)
Chřadnoucí sloní noha (Bokarnea tlustokmenná)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.81 (?), 16.1.2009 15:09

Mam taky sloni nohu uz asi 10let, podle obrazku si myslim ze je to premirou zalivky, ona nepotrebuje hodne vody, co kdybyste zkusila vysypat z kvetinace a dat fungl novou zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.148 (?), 9.5.2009 17:55

Zdravim vas, mam tez jednu sloni nohu rostou ji listy jak z vody ale nevim jak a kdy ji listy zastrihnout.Neroste do vysky ale do sirky.Koukam a hledam po internetu ale neda se nic najit jak se starat?

Jo a jestli ma nekdo problemy se sloni nohou; zalevat jednou tydne, prihnojit jednou za mesic a vetsi keramicky kvetinac+na povrch kvetinace kaminky z reky!!!Vodu prelevat jenom pres kaminky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.20 (?), 21.9.2010 13:17

Dobrý den, mám sloní nohu asi metr vysokou 10 měsícu, byla uplně v pořádku, zalévala jsem ji jednou za 2 týdny. Teď jí komplet opadli listy a kmen je seschlý. Jsem z toho nešťastná, dostala jsem ji ke 40. narozeninám. Poradíte mi jestli ji múžu ještě nejak zachránit? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.81 (?), 21.9.2010 18:55

Je velmi pravděpodobně uhnilá.

Vyklopit z květináče, odstranit všechnu zem, zkontrolovat "nohu", nožem vyřezat všechna event. shnilá místa a shnilé kořeny, pokud z ní po tomto zákroku něco zůstane, posadit na menší prázdný květináč, dát na světlo do tepla a čekat až se objeví nové kořeny. Poté zasadit do propustné písčité zeminy, ne moc hluboko, spíše jen posadit na substrát a zem udržovat jen velice mírně vlhkou. Nolina v zimě neroste, takže spotřeba vody je minimální.

Kupovat tyto velké noliny je vždy riskatní, vozí se k nám ze subtropů, kombinace transportu, výrazné změny klimatických podmínek a následné "péče" v obchodech je pro velkou část z nich přiliš velkým stresem. Našim podmínkách jsou lépe přizpůsobené u nás vypěstované semenáče, ale ty dosáhnout metrové výšky tak za 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.107 (?), 6.11.2011 19:25

Dobrý den,

mám také uhnilou sloní nohufrown,tak jsem postupovala dle Vašich rad.A chtěla jsem se zeptat za jak dlouho by se měli (přibližně) objevit kořeny?

Děkuji sl.Markétasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.2 (?), 31.7.2019 9:54

Vadí jí umístění na lednici? A ostatním květinám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.100 (?), 2.4.2012 14:20

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám zastřihávat uschlé konce listů u sloní nohy děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.19 (?), 2.4.2012 16:21

ano, taky je zastřihávám to je daň suchého tepla, až se nebude topit bude to lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.106 (?), 26.8.2009 15:35

Chci se jen zeptat jak to dopadlo s Vaší sloní nohou.Já jsem taky loni zachraňovala a jen jsem přesadila byla dost zubožená a jelikož nebyla moje, tak jsem dost riskovala a vůbec jsem si nemyslela, že přežije.Neměla sice díru v noze, ale byla nahnilá a listy měla hnědé a prostě hrůza.Dala jsem nový květináč s hlínou na palmy a ošmykala jsem ji celou.Přežila a za odměnu jsem si ji mohla nechat.Ještě si do ní i občas kousnul pes, tak jsem opravdu ráda, že vydržela tyto podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika