Kokosová palma



host - 117.119 (?)
24.2.2008 23:48

nestrácejte naději tím že většině lidí se ji nedaří pěstovat, správným přístupem vám vaše palma bude jistě dělat jen radost. Asi nejdřív by ste měla začít zálivkou, ta spočívá úplně nejlépe v dešťové vodě nebo aspoň v destilce, tvrdá voda z vodovodu zcela účině totiž likviduje lůno palmy a to je kokos. Teď přes zimu stačí dvakrát do týdne nalít do misky tak centimetr vody, v létě zalívám každý den, to pije jak prokopnutá,pak určitě nezapoměňte minimálně každý den rosit vše co roste nad hlínou(kokos, stonek ze všech stran a listy i ze spoda),já rosím několikrát denně a hlavně kokos který je i napohmat měkký,s hnojením si do léta nedělejte vrásky, ale v létě jednou za čtrnáct dní palmě přilepšete tekutým hnojivem pro palmy, s tím průvanem to taky neni tak řidký,i v kostarice fouká občas vítr(a to i pořádnej)takže když budete v příjemných teplotách nad dvacet stupňů pravidelně větrat vaše palma vám to rozhodně nebude mít za zlé ba naopak.Světlo je samozřejmnost,čím více tím lépe, ale pozor na průdké letní sluníčko, to mladé listy bez omylu spálí. Jinak kdyby ještě nějaký problém, tak sem tu skoro každej den, stačí napsat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 10.160 (?), 3.6.2013 11:50
Ja si koupil Kokosovou palmu asi před měsíce stojí u jižního okna snad se ji bude dařit.Rosím palmičku jen na ořech, je to nádherna rostlinka.Hodně štěstí všem, kteří se rozhodli pěstovat tuhle vyjímečnou palmu.Marek z Ostravy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
XwaveW - (5) - 98.171 (?), 4.6.2013 16:01
Zdravim, tak skusam vypestovat tuto palmu z 2 semien, jedno z normalneho kokosoveho orechu, a druhe je objednane z Ebayu, malo by ist o variantu Golden Malayan Dwarf, nakolko mi este nedoslo postou, napisem postup aky som uplatnil pri pokuse o vyklicenie toho z obchodu, najprv som ho namocil do vody cca 70 stupnov, a potom postupne macal po dobu 5 dni v teplej vode 30 stupnov, tak som ho umiestnil do sacku s trochou vody a polozil na teple miesto, (nad akvarium) kde svetlo zabezpecuje pocas dna okolo 30 stupnov a vecer po zhasnuti 25 stupnov, cital som na zahranicnych forach, ze prave tento rozdiel je dolezity pri kliceni. Uplynul tyzden a zatial ziaden klicok, tento isty postup vyskusal aj pri tom kupenom z ebayu a doplnim aj fotografie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.128 (?), 30.6.2013 18:26
Dobrý den, chci se zeptat, mám kokosovou palmu na které se objevil menší světle zelený flíček který začíná žloutnout.Může to být způsobeno chladnějším stanovištěm?Stojí u okna na jížní straně kde se pravidelně větrá.Děkují za odpověď, Marek z Ostravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.246 (?), 16.2.2008 23:04

dnes jsem dostala tuto rostlinku a hledala sem tu rady jak se o ní postarat a koukám že mi na 99% uhyne a to je škoda snad budu mít štěstí. Neměl by jste nikdo nějakou užitečnou radu díky šarik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.71 (?), 17.2.2008 11:09

Já sem si koupila včera jednu kokosovou palmu mněří 1,5 m, tak uvidím jak poroste. Mam doma ještě jednu ta je ale malínka a tu mam asi rok a roste pěkně a jen  jí občas zalijí a roste, tak snad si ta velka vezme příklad a budou jí ty podmínky stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.94 (?), 24.2.2008 15:59

Dobrý den, jako všichni, i já bych potřebovala poradit ohledně mé kokosové palmy, kterou jsem teď dostala. Po přečtení všech příspěvků jsem smutná, že mi asi uhyne a že nežiji někde na Kostarice, kde se jim daří výborně. Chtěla bych se zeptat, zda mi někdo může poradit, jak často ji mám zalívat teď v době od únoru do léta, jak často kropit, zda tedy opravdu kropit celou palmu včetně ořechu, právě jsem to rychle udělala, jak často ji hnojit. Jinak ji mám v obývacím pokoji, snažím se, aby měla dostatek světla, s tím provětráváním je to obtížné, četla jsem že nemá ráda průvan, měla bych tedy jen třeba na chvíli otevřít okno? Předem moc děkuji za cenné rady, jsem absolutní laik a nechci o ni tak brzy přijít... Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 24.2.2008 23:48

nestrácejte naději tím že většině lidí se ji nedaří pěstovat, správným přístupem vám vaše palma bude jistě dělat jen radost. Asi nejdřív by ste měla začít zálivkou, ta spočívá úplně nejlépe v dešťové vodě nebo aspoň v destilce, tvrdá voda z vodovodu zcela účině totiž likviduje lůno palmy a to je kokos. Teď přes zimu stačí dvakrát do týdne nalít do misky tak centimetr vody, v létě zalívám každý den, to pije jak prokopnutá,pak určitě nezapoměňte minimálně každý den rosit vše co roste nad hlínou(kokos, stonek ze všech stran a listy i ze spoda),já rosím několikrát denně a hlavně kokos který je i napohmat měkký,s hnojením si do léta nedělejte vrásky, ale v létě jednou za čtrnáct dní palmě přilepšete tekutým hnojivem pro palmy, s tím průvanem to taky neni tak řidký,i v kostarice fouká občas vítr(a to i pořádnej)takže když budete v příjemných teplotách nad dvacet stupňů pravidelně větrat vaše palma vám to rozhodně nebude mít za zlé ba naopak.Světlo je samozřejmnost,čím více tím lépe, ale pozor na průdké letní sluníčko, to mladé listy bez omylu spálí. Jinak kdyby ještě nějaký problém, tak sem tu skoro každej den, stačí napsat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.3 (?), 25.2.2008 12:48

V neděli v Receptáři byl odborník přes pokojové květiny, měl právě s sebou i kokosovník, říkal, že palma má minimum kořínků, že hlavně  čerpá živiny z toho kokosu, chci se zeptat, když je pěstujete už několik let, zda-li  ten ořech přirůstá (zvětšuje se) nebo časem úplně zmizí, když z něj rostlina žije? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.119 (?), 25.2.2008 13:20

Kokos se nezvětšuje, to se pouze zvětšuje rostlina, a až bude mít na tolik vyvinutý kořenový systém tak kokos sám odpadne a rozloží se, to se děje zhruba okolo pátého roku života rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kokoska - (3) - 249.32 (?), 6.5.2015 20:34

proč bych měla ničit kokos?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika