Kokosová palma



host - 117.119 (?)
21.4.2008 17:47

ahoj šaryk, jenom jsem tě chtěl upřesnit, že si 16.2 psala o tvém novém kokosovém přírůstku do rodiny a dvacetsedm dní na to si psala jak se tvoje palma dobře odvděčila, ale tajemství netkví v dobré péči ale v tom že kokosová palma má dvou měsíční odezvy. Teda abych to u přesnil, dam příklad: když kopneš do citlivky (myslim tim tu kytku)tak do dvousekund je po ní. Ale když kopneš do kokosovníku, tak si ty dva měsíce bude krásně nerušeně vegetovat a až pak chcípne, nebo až po těch dvou měsících zjistíš v čem si udělala chybu, jako já s mím prvním kokosovníkem přes zimu mi došla dešťovka a já asi týden zaléval vodou z vodovodu, zhruba ty dva měsíce se absolutně nic nezměilo v jeho růstu až teď, se kokos orosil přebitečným minerály z naší vodovodní sítě. Tak jenom doufam že sem nezareagoval pozdě na tvůj příspěvěk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 59.191 (?), 5.10.2009 11:07

Dobrý den nevěšte hlavu mi ji máme už několik let je nenáročná, máme ji dokonce v chladném pokoji v šeru a zalíváme ji jenom kdž si vzpomeneme. tak na  to tak černě nekoukejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.8 (?), 6.11.2009 17:58

Dobrý den. Mam kokosovou palmu 15 roku a velice dobře se jí deří. Bydlím v paneláku, ale pro její velikost jsem ji musela dát na chodbu.palma chce zalévat do misky.jen malinko ke kokosu. V zime zalévám jednou týdně v létě často a dost hnojim.palmu nepřesazuji už asi šest roku jen dosypu novou hlínu. Je krasna a nenaročná.doporučuji ji všem, kdo nezalévají tak často květiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.94 (?), 25.2.2008 22:33

Moc děkuji za velmi užitečné rady! Zatím je kokosový ořech tvrdý, snad časem rosením změkne. Budu Vás informovat o životnosti své palmy...

Ještě jednou moc děkuji! Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.94 (?), 22.3.2008 14:05

Chtěla bys se ještě zeptat, jak docílím měkkého kokosového ořechu. Snažím rosit palmu i kokos, ale ten je pořád tvrdý... Spodní listy palmy jsou už hnědé, ty ostatní se ještě drží, ale jako by se krabatěly... a to taky nevím, čím to je... Prosím poraďte...

Moc děkuji, Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.246 (?), 23.3.2008 8:47

ahoj všem 16.2 jsem vám psala, že sem dostala tuto palmu.Musím říct že podle toho co sem tu četla sem čekala, že mi do týdne pojde.Ale neztrácela sem naději.Palmu sem hned po přivezení přesadila do většího květináče a jelikož bydlíme v baráku kde je věčně zima, tak zaujala čestné místo v koupelně musím říct že se jí tam velmi líbí.Ještě sem ani jednou nepřihnojovala a palma nevypadá, že by strádala.Takže každý kdo si kytičku pořídíte nezoufejte.Ukažte, že jí máte rádi a ona to ukáže vám přeji mnoho zdaru při pěstování Šarik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 21.4.2008 17:47

ahoj šaryk, jenom jsem tě chtěl upřesnit, že si 16.2 psala o tvém novém kokosovém přírůstku do rodiny a dvacetsedm dní na to si psala jak se tvoje palma dobře odvděčila, ale tajemství netkví v dobré péči ale v tom že kokosová palma má dvou měsíční odezvy. Teda abych to u přesnil, dam příklad: když kopneš do citlivky (myslim tim tu kytku)tak do dvousekund je po ní. Ale když kopneš do kokosovníku, tak si ty dva měsíce bude krásně nerušeně vegetovat a až pak chcípne, nebo až po těch dvou měsících zjistíš v čem si udělala chybu, jako já s mím prvním kokosovníkem přes zimu mi došla dešťovka a já asi týden zaléval vodou z vodovodu, zhruba ty dva měsíce se absolutně nic nezměilo v jeho růstu až teď, se kokos orosil přebitečným minerály z naší vodovodní sítě. Tak jenom doufam že sem nezareagoval pozdě na tvůj příspěvěk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 23.3.2008 13:50

kokos změkává pouze vlhkostí, tudíš jestly máte pořád tvrdý kokos nezbívá nic jiného než ho uříznout a vyhodit!(dělam si srandu). No jelikož je to i pravidlo pro zdravý růst, tak ještě mohu poradit: sedněte si k televizi dejte si vedle sebe palmu a do ruky rozprašovač a každý 3 minuty na kokos stříkněte vodu po dobu jedný hodiny. Měl by změknout na totata, a když potom někdy déle stříknete na vrchol kokosu třeba jen kapku vody, tak by se měla vsáknout-to je znamení že je jakžtakž správně měkký a propustný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 222.156 (?), 20.4.2008 22:50

Je tomu teprve pár hodin, co jsem tuto krásnou rostlinku, tedy spíše dřevinu obdržela od své sestry k narozeninám. Bohužel, jak tak vidím vaše reakce, dalších mých narozenin se asi nedožije. Budu zalévat, kropit, osvěžovat, zahřívat a kdo ví co všechno, aby mi vydržela... A kdyby někdo přišel na nějaký 100% účinný fígl, jak o kytinku pečovat (nemyslím tedy kropit ji u televize co 3 minuty během hodiny: D) dejte prosím vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 21.4.2008 17:55

tak hnědý listy ofikat, a stou krabatělostí to je horší, nevím úplně přesně proč to vzniká ale vím že to je nějaká kombinace sluníčka a vody, ale nevím v jaké kombinaci, jestly mokré listy popálilo sluníčko, nebo na čerstvě popálené listy přišla voda, každopádně jestly je palma zdravá a má dobré podíky k růstu tak znova obroste novýmy a odolnějšími listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miroslavad - (10) - 54.112 (?), 29.4.2008 16:42

dobry den.

ja sa teda tiez chcem do tejto diskusie pripojit. ako mnohi z vas, mam tiez novy prirastok do mojej zbierky kvetin. je to, ako inak, kokosova palma. mam ju sice este iba mesiac (takze asi pre niekoho este malo kedze jej "inkubacna doba" podla toho co som tu citala je 2 mesiace) ale aj tak sa jej relativne dobre dari... teda aspon si myslim. rosim ju skoro kazdy den, celu rastlinu, a polievam ked trosicku preschne substrat aby jej zas nehnili korene, hnojivo este nedavam ale kazdu chvilu sa chystam s tym zacat, a obcas si s nou aj pokecam aby sa nenudila. inak aby som jej zabezpecila aspon aku - taku vlhkost okrem toho ze ju rosim, postavila som ju na podkvetinac s kamienkami kde je vzdy voda na vyparovanie. takze dufam ze jej to aspon ako tak vyhovuje a ze aj o mesiac tu budem moct takto vysmiato pisat ze sa jej dobre dari.

zatial sa teda vsetci majte dobre a vela stastnych chvil pod kokosovou palmou vo vasej obyvacke s pinacoladou v ruke 

ps: este jedna info - pestujem ju v bytovych podmienkach

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika