Kokosová palma



bucko - (48) - 225.4 (?)
17.1.2008 16:08

Bohužel ji asi nezachráníte. Pěstovat tutu palmu v bytových podmínkách je téměř nemožné. Potřebuje velmi vysokou vzdušnou vlhkost. Od prodejců je to jen takový chyták.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
bucko - (48) - 225.4 (?), 17.1.2008 16:08

Bohužel ji asi nezachráníte. Pěstovat tutu palmu v bytových podmínkách je téměř nemožné. Potřebuje velmi vysokou vzdušnou vlhkost. Od prodejců je to jen takový chyták.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 1.2.2008 13:05

Nejsem si jist, jestly je správné tvrdit že to nejde. Všechno jde když se chce!i já mám bytové podmínky na pěstování této palmy a nemohu se shodnout na názoru že uhyne. Úspěšně ji pěstuji již několikátým rokem, můj fígl je rosit každý den ne jenom listy a ořech ale i stonek, prostě celý kokosovník orosit, pak už bude kokos správně měkký a rostlina poroste dál a dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.144 (?), 12.2.2008 21:56

naprosto stejný problém a taktéž odchází, máme 2 a obě takto dopadly, hnědé fleky na listech, používáme kristalon cca 1 za měsíc a nic, asi se odeberou do věčných lovišť)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bucko - (48) - 198.2 (?), 17.2.2008 9:30

Pokud jste přečetl pořádně, netvrdím, že to nejde, ale že je to velice obtížné a téměř nemožné zajistit vhodné prostředí v bytových podmínkách. Nějakou dobu se to může i dařit, ale většinou to po nějaké době končí špatně, a proto není vhodnou pokojovkou. Přeji hodně úspěchů v jejím dalším pěstování. Josef Bučko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 19.2.2008 22:55

Ale jo se omlouvam, jenom sem z toho rychlého úsudku usoudil že to všem vymlouváte. A i když možná z mího příspěvku de usoudit že mi je nejmíň padesát a pěstuju palmy celej život, tak to tak vskutku není! je mi fakt málo ale pěstuju palmy mooc rád, a vlastně i tímto se chci zeptat jestly tu mojí velkou kokosovou palmu můžu šoupnout v léťe do skleníku, tam je přece jenom větší teplo i pěkně vlhko, ale přece jenom je to obyč zahradní skleník. Tak jestly to bude dělat dobrotu, přece by byla sakra škoda o ní přít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mersi - (8) - 158.108 (?), 7.8.2013 13:55

Souhlasím s Josefem, jde to, ale dokáže to jen jeden mezi tisíci a Vám gratuluji, že Vám kokos roste.

Nezaměřila bych se jen na kokos, ale obecně na všechny květiny a kde je kupujete. Většinou (netvrdím, že vždy) jsou pořizovány levně v baumaxech, obi a jiných prodejnách, které to mají jako doplňkový sortiment a ti prodávající o květinách nic neví. Mnohdy si koupíte květinu, kterou už v obchodě prodavač odsoudil k úhynu nesprávnou péčí...

Má rada pro všechny :

Květiny kupujte zásadně v zahradnictvích, květinářstvích a místech k tomu určených, cena je malinko vyšší, ale vy máte takřka 100%ní jistotu, že si kupujete zdravou rostlinu o kterou bylo správně postaráno.

Mersi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 87.89 (?), 12.8.2013 21:32

Dobrý den Mersi,

no čas pokročil a reagovala jste na můj příspěvek před x lety co jsem psal :-). Tamta má kokoska žila ještě dlouho, nakonec jsem jí měl i celé léto venku, kdy dělala dospělé listy. Pak odešla na příliš velký chlad v zimní zahradě, měli jsme rozbité topení a pár týdnů v teplotě 15°C nedala..

Teď mám novou, už taky pár let, roste krásně ale pomalu, zase je to "made in Holand", letos jsem jí dal zase ven a líbí se jí tam.

A já zase nesouhlasím s vaší radou, doufám že neurazím žádného prodejce rostlin v květinářstvích a zahradnictvích, ale ještě jsem se nesetkal s tím, aby takový lidé rozuměli exotice. Oni ví jak se o danou skupinou rostlin starat, kdy zalévat, kdy hnojit, kdy sklidit do skladu ale to je vše. Nějaké latinské názvy, původ rostlin a širší okruh pěstování jde mimo nich. 

Má rada zní, nakupujte rostliny u prodejců kteří nabízejí pouze užší okruh rostlin. Takže pokud chcete palmu, zajeďte si na specializovanou prodejnu, kde prodávají prakticky jen palmy. 

Možná by jste se divila co mi už nejeden prodejce například v nějakém řetězci radil, jak se o danou rostlinu starat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.108 (?), 13.8.2013 7:59

Souhlasím s Vámi. Opomněla jsem poznamenat, běžné rostliny, exotiku ve speciálkách.

Mersi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.64 (?), 1.7.2014 15:16

Dobrý den nejsem zběhlá v pěstování krásné kokosové palmy a mám problém nevím jak závažný je ale objevily se mi žluté houby přímo u kokosu a takový bílý povlak asi plíseň nevím zda je to špatné a prosím o nějakou dobrou radu, rosíme jí jen občas a v našem domku moc velkou vlhkost opravdu nemáme maximálně do 45% dle měřiče, jinak palmě listy zatím nehnědnou a roste i nový list a je na stinném místě naproti okna. Děkuji předem za každou radu, přiložím i obrázek pokud to půjde...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.135 (?), 16.12.2013 11:19

Moje kokosová palma také schne a doufám že ji zachráním, a pokud mi celá uschne tak stačí v obchodě koupit kokos a položit ho na hlínu měl bi viklíčit.Je lepší si pěstovat svojí než předem viklíčenou.A jestli vám schne tak bych být vámi ji rosil každý den.A když vám začnou pomalu usychat i kořeny s listy jako mě tak se o ni starat co nejvíce, přeji pěkný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika