Juka - pomoc s pěstováním



Stránky: 1,  2   
anii - (25) - 79.150 (?) 
24.3.2009 7:19, zobrazeno: 36817x

Dobrý den

předem bych chtěla zmínit, že celou diskuzi jsem pročetla a radami ohledně pěstování JUKY v ní jsem se řídila, leč ono je to snad ještě horší, proto prosím o konkrétní radu. V kanceláři máme dvě Juky (nevím, jaký přesný název - na vysokém silném kmínku (3 v jenom květináči) - seřízlé a 2-3 výrostky s listy na každém). Tak před 3mi měsíci začaly schnout - nejdřív se víc zalévalo, poté jsme se dočetli, že je to špatně, nechali proschnout, zalévali méně - poté jsme přihnojili s tím, že nejspíš měla málo hnojiva (3 měsíce se nehnojila). Na listech jsou suché mapy - někde "tečky" uprostřed listu, někde mapy z kraje listu... Ale nevypadá, že by se jim dařilo extra špatně - uprostřed kmínků jim začali pučet nové výrostky. Kancelář je suchá a teplá - listy otíráme vlhkým hadrem. Děkuji za jakoukoliv radu, jak se zbavit nevzhledných proschlých listů - mimochodem ty extrémě suché stříháme - je to dobře? Děkuji Martina (anii)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
anii - (25) - 79.150 (?), 25.3.2009 7:58

Je zajímavé, že najednou nevidím odpovědi na můj dotaz! Neví někdo, čím to je?? Včera večer jsem si všimla, že mi někdo odpověděl, a najednou vidím opět jen svůj dotaz.. mimochodem ty mapky a tečky - jsou tmavě hnědé s žlutým okrajem a den ode dne se zvětšují.. asi to bude nějký breber..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 25.3.2009 15:47

To jsem psal já, ale vložil jsem odkaz a to se nesmí :-(. No skuste sem vložit foto, pokud možno nerozmazané a za světla. Možná že fotka poví více, ne že byste to popsala málo, ale yuccy mají skoro všechny skvrny stejné. Tak třeba to pomůže, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.150 (?), 21.4.2009 9:35

Pěkný den,

ještě jsem se nedostala k tomu nahrát foto. Každopádně dnes jsme po podrobném zkoumání našli i nějaké breberky. Nejsou to svilušky - nikde nejsou pavučinky. Na mšice jsou některé zase velké. Ze spodní strany listů jsou někdě černé tečky, poté jsem našla pár breberek - mušek o velikosti tak půl cm. Můžete poradit nějaký postřik? Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 21.4.2009 15:32

Když se přesně neví o jakého škůdce jde, tak vám asi nikdo neporadí... Půl centimetrový škůdci? to budou pěkně tu kytku vysávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.150 (?), 23.4.2009 14:46

no nejspíš jo, kytky ted odcházejí hrozně rychle a to to vypadalo, že se srovnali.. mají po listech takové hnědé tečky - jakoby hlína, ale není to hlína, něco jako vajíčka.. otřela jsem list po listu hadrem s troskou mýdla, takže ti velcí brouci už tam nejsou - nevidím.. bylo jich na kytkách obouch asi 6 dohromady, třeba nemají s tím že odcházejí nic společného.. na některých listech je u růžice bílý prášek, jakože prach, ale je mi divné, že by se tak brzo zaprášily.. a pak ty hnědý tupiny no... list se nejdřív prosvětlí, jak po vysátí a pak odejde.. asi zkusíme nějaký postřik na žuvočišné škůdce a bude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.119 (?), 24.4.2009 23:04

Tak z vašeho posledního příspěvku by se dalo pochopit že se jedná o svilušky. Těch 6 velkých broučků mohlo být cokoliv. Já také kolikrát koukám na kytku třeba měsíc než mi dojde že je něčím vysávána, a až při hodně bližším pohledu je uvidím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
beeb - (2) - 33.7 (?), 13.7.2009 18:13

Dobrý den, mám juku asi 5 let a nyní jí ochably stonky, nevím proč. Jinak roste dál a stále je zelená. Poradí mi někdo? Děkuji, B.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 14.7.2009 22:19

No, pěkně nahnilá. Sami se už nenarovnaj, takže nejlepší bude, jí tak 5 cm pod tím ohybem ustřihnout. A pokud je jinak v pořádku, obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 6.16 (?), 15.7.2009 0:55

Já si nemyslím, že je nahnilá. Vidím, že je vysoká a nemá žádnou oporu. Možná se jedná o zalomení. Možná by stačilo vyvázat ji k nějaké opoře a pojede do výšky dál, i přes to zalomení. Pokud to neuděláte hned, tak kmínek v místě zahnutí zatvrdne a poroste dál, bez větších potíží, ale ne nahoru. Buď ji odřízněte a počkejte na nové výhony, nebo ji narovnejte a přivažte k opoře dřív, než to už nepůjde. Vypadá zdravě, musíte jí jen trochu pomoci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika