Juka - plíseň?



katekal - (2) - 55.18 (?) 
22.8.2009 14:20, zobrazeno: 22721x

Zdravím,

pročetla jsem tady hodně příspěvků, ale nenašla jsem radu pro můj konkrétní případ.

Dostala jsem asi před půl rokem juku - mám jí v bytě. Před pár měsíci jsem si všimla, že má bílé flíčky na listech. Při bližším ohledání jsem zjistila, že nové lístečky jsou celé potažené jakoby bílým práškem. Nejdřív jsem si myslela, že je to prach, ale není. Žádné broučky na listech ani v zemině jsem neobjevila. Listy po chvilce začnou z vnější strany hnědnout a žloutnout.

Jedná se o plíseň? Jaký přípravek na to nejlépe použít?

Děkuji za radu.

juka1
juka1
juka2
juka2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 117.119 (?), 23.8.2009 14:56

Jsou to svilušky, dělá se mi to samé na banánovníkách. Nejsou ty typyčtí červení pavoučci a pavunčinky na záhybech kytky, ale toto "žíhání" je výsledek sání po sviluškách. Určitě použijte svilustop, nebo jiný přípravek na svilušky. Chce to trpělivost, hned nezmizí, důležité je kytku hlídat a opakovat postřik aby se neoběvily znova. Je dobré po nějakém čase rostlinu pěkně ručně omýt a utřít tyto bílé ťopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katekal - (2) - 55.18 (?), 9.9.2009 19:46

Ahoj, myslím si, že se opravdu o svilušky nejedná. Nezaznamenala jsem na listech jediný pohyb. Navíc toto "žíhání" není poškození listu, ale dá se setřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.12 (?), 23.1.2011 21:15

Dobrý den! Nejsem nějaký zahradník, ale možná je to červec. Objevil jsem ho na svoji rostlině také, tak sem se začal o něm více zajímat. Podívejte se na tyto webové stránky - zde je nějaké foto toho červce. Možná Vám to pomuže. Zde jsou ty stránky:

Bestiář
Červci (Coccoidae)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.224 (?), 28.1.2011 13:13

Osobně si myslím, že jí nic není. Pokud se jedná skutečně o juku, ta má většinou nové listy, které vytvářejí ochranný film proti škůdcům, dá se to setřít, je to takový šedavý film na listech. Pokud se setře nic se neděje. Pokud vám hnědnou špičky listů, dávejte pozor na přelití, juka alespoň podle mých zkušensotí je velice suchomilná rostlina a snese spíš přísušek než přemokření, hlavně v průběhu zimy, kdy jsou omezené světelné podmínky. Klidně i jednou za měsíc, pokud je v chladnější místnosti.

Pokud by to byla plíseň, list pod ní by byl nekrotický, tzn nějakým způsobem už porušený, měkký, mokrý na dotyk po setření té plísně. Pokud nic takového nepozorujete, o plíseň se s největší pravděpodobností jednat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.20 (?), 25.2.2017 20:22

Dobrý den,

máme stejný problém. Uřízla jsem napadený list a zajela s ním k zahradníkovi. Jedná se prý o PADLÍ, které zřejmě u Juky nebývá tak časté.

Vyrábí se na to postřik.

Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika