dracaena massangeana



Stránky: 1,  2,  3   
host - 244.194 (?) 
15.9.2007 15:32, zobrazeno: 97038x

Dobrý den, potřeboval bych poradit s pěstovaním rostliny: dracaena massangeana. Dostal jsem ji jako darek a nevím jak se o ni starat, jak zalévat, hnojit atd... Na internetu jsem nenašel žádou radu o pěstovaní této rosliny. Tak jsem se obratil na Vás. Byl bych Vám moc vděčný za radu nebo za nějaký odkaz (cz), kde se o ni píše víc... Nebo mi tahle "palmička" uhyne a to bych nerad. mart.kunc@seznam.cz

Děkuji předem...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kacabaabacak - (2) - 153.66 (?), 4.8.2008 8:03
Nevím toho moc o pěstování palem, ale jedno vím, Že vlastním tuto dracenu také a jde mi dobře. Zalévám jí zezhora a je pořád vlhká. Jednou do měsíce ji nechám tak 4až5dní bez vody a pak zase zalévat. Na všechny květiny si vodu převařuji. Není to nutné, ale osvědčilo se mi to. Není na přímém sluníčku, ale svétlé místo má. Nezaručím jestli je to správně, ale u nás doma to takhle funguje. Krásný den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.219 (?), 16.9.2008 17:43

Taky jsem tuto dracenu, ale ja jsem takovy pestitelsky antitalent a kytky mi bud uhnijou nebo uschnou (spis to prvni ). absolutne nedokazu odhadnout jak casto rostlinu zalevat a zrejme, kdyz se mi zda sucha, preliju ji, nebo nevim, takze v kvetinarstvi se vzdycky ptam jak casto presne kytku mam zalevat. u teto mi pani rekla ze nevi. takze muzete mi poradit, jak casto asi zalevat, aby byla porad vlhka?

Diky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 16.9.2008 18:50

Zalévat tak jednou týdně, ne moc, voda nesmí stát v podmisce.Nejlépe zjistíte jestli je zemina vlhká tak, že zapíchnete prst do zeminy.Funguje to!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.181 (?), 30.1.2009 10:27

Mám doma Dracaenu Fragrans Massangeana. Listy jsou zelené se žlutým pruhem uprostřed.

Začaly postupně žloutnout až hnědnout spodní listy. Růžice už jsou ůplně svěšené. Byla přelitá takže jsem ji přesadila do nové suché půdy ale schne dál. Jak se pěstuje jsem se dočetla ale co dělat v tomto případě, když už je skoro po ní, to nikde nepíšou. Poradíte mi?

Díky Terka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.150 (?), 23.2.2009 14:55

Dobrý den,

taky mám Dracaenu Massageana a žloutnou až hnědnou mi konečky listu nahoře i dole a nevim vůbec čím to může být!!Zalévám ji asi tak 1 týdně a to jí ještě hlídám zeminu, když je úplně suchá tak ji zaleju dřív... prosím vás o radu děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.181 (?), 27.2.2009 15:01

Dobrý den, jak už jsem psala mám stejný problém jako vy, zatím mi nikdo neporadil.

Moje Darcaena je už skoro na vyhození, nepomohlo nic, ani přesazení ani míň zalévání. Prostě všechny listy uschly. Začíná to od konečků listů a postupně schnou všechny až uschnou i ty uprostřed růžice. Myslím, že se s tím nedá nic dělat. Už jsem se sní rozloučila. Ještě počkám do jara, jestli nenarostou nové růžice a pak ji vyhodím.

Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 27.2.2009 16:34

dobrý den, také vlastním několik dracen (i d.massangeana) a zatím mi žádná ještě "neodešla"...Zalévám do hlíny zlehka a to tehdy, když vidím, že je hlína proschlá, v době vegetace hnojím 1x za 14 dnů. Nemá ráda přemokření, ale ani dlouhodobé sucho-a doporučuju rosit. A to samé je se sluníčkem-tedy ne na přímé slunce-to se pak na listech dělají nevzhledné fleky, ale umístit na světlo rozptýlené.  Pokud hnědnou a usychají listy od špiček ke stonku, většinou to bývá suchým vzduchem-proto rosit... Pokud se dělají suché fleky kdekoliv na listech, pak je příčina většinou sluneční paprsky nebo nějaký škůdce. Nevím, zda jsem vám poradila zcela odborně, ale u mě to tak zatím funguje a prospívá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.28 (?), 9.6.2009 12:35

Dobrý deň,

pri mojích pravidelných nákupoch ma zaujala pri pokladni krásna dracaena massageana, takže už mi stojí v obývačke. Poprosím ale nejakú radu, kedy hnojiť, čím, ako,  dočítala som sa len o zalievaní, rosení a kedy napríklad presadiť-aká je najvhodnejšia doba pre presádzanie, ak potrebuje väčší kochlík. Na slovenských stránkach nie je napísané absolútne nič. Nerada by som o ňu prišla, je nádherná.

díky za všetky rady

trinity-46

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.50 (?), 17.8.2009 8:39

Dobrý den. Já hnojím hnojivem pro zelené rostliny, tak zhruba jednou za 14 dní. Poměr hnojivo: voda je napsaný na láhvi hnojiva. Používám tekutá hnojiva, lépe se rozpouštějí ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika