Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Tak jsem to zkusil.Koupil jsem 5 kokosu s mlekem az to cvachtalo tak moc, ze me bylo lito, ze jsem to nevypil :-(Urcite by byly chutove vyborne.Odstranil jsem a pilnikem opiloval cely povrch kokosu.Na trech dirkach byly jeste nejake cerne ochranne slupky na vetsine z kokosu, ty jsem opatrne seskrabnul a pak prislo hledani nejmekci dirky nehtem.Zvlaste po ostrihani nehtu to neslo zrovna nejlip :-) (s nehty bohuzel take ne), takze jsem vzal nuz a zkusil to lehce nozem.Nuz vpodstate vjel do kazdych z direk +/- stejne, nicmene 2 dirky trochu vic zadunely, zatimco ta mekka neduni, takze pak stacilo trochu vice poklepat na 2 dirky o kterych jsem se domnival, ze jsou ty tvrde a a podle zvuku bylo vyhrano.Kokosy jsem prelil horkou vodou z vodovodu a nechal je tam asi 5 minut, v jinem foru psali o preliti vodou o teplote 60-80°C, pripadne nechat kokos ve vode 2 mesice plavat a prikryt igelitkou.Prelite kokosy jsem zasadil presne dle fotografie v tomto foru do metroveho truhliku..Premyslel jsem i o pisku nebo smesi pisku a raseliny, ale nakonec jsem na dno dal trochu keramzitu a na to zbytek substrat pro palmy a zelene rostliny, abych v pripade, ze se pokus vydari, nemusel nic predelavat.Trochu jsem tam vyhloubil jamky pro kokosy a zasypal je podel obvodu tak, aby koukala polovina kokosu prave s tou nejmekci dirkou na povrch.Povrchy kokosu byly jeste vlhke a tak jsem zalil jen substrat kolem nich.Idealne poslouzil igelitovy pytel od 20l substratu rozriznuty po obou stranach, takze po rozlozeni krasne zakryl cely metrovy truhlik.Zatim jsem truhlik nechal v byte, ani jsem neocekaval, ze by v dobe kdy cokoliv zasadim snad mohlo byt slunicko a teplo nebo dobre podminky, takze uvidime.Doufam, ze se me nestane to co psal nekdo v jinem foru, ze to lide zkouseli pestovat a vysledkem byl udajne temer vzdy vybuch kokosu a poradny smrad.Kazdopadne kdyz se divam na kokosovou palmu z Tesca, tak me do smichu neni.Krome jednoho zeleneho ci hnedozeleneho kminku s 2 malymi zatim jeste vetsinou zelenymi zabalenymi listy (mineno slozenymi jako harmonika do sebe) jsou vsechny zbivajici 4 kminky hnede a listy svetle hnede, totalne uschle.Ani nevim, zda se mam pokusit hnede listy ustrihnout nebo ustrihnout i ty hnede kminky co nejblize ke kokosu (tvori dohromady 1 kmen, takze to zavani zlomenim palmy) nebo to mam nechat uschnout.Vpodstate to bude 2 mesice od koupi, tak uvidime co se bude dit dale.Kokos respektive jeho puvodni obal zatim nehnije, tak snad se palma vzpamatuje.minimalne mesic byla na balkone na jizni strane, takze slunicka mela dost, svetla taky, prelevana nebyla a rosil jsem jak to slo....
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika