škůdci na kaktusech - prosím o radu



host - 254.1 (?) 
14.6.2006 9:10, zobrazeno: 18600x

Prosím pomozte mi.Na kaktusech se mi nyní začali objevovat divné hnědé skvrny, i když je pořád přistiňuji. Pěstuji je doma na parapetu a velice se jim tam daří, bohužel jsme v paneláku a jinak to nejde, balkon nemáme. Ráno jsem tam objevila na jednom z kaktusů divného živočicha. Měl hnědošedou barvu, měl asi 3 mm a spoustu nožiček a podle toho, jak vypadal si myslím že jde o štítenku. Nejsem si tím jistá, ale byla jakoby přisátá na jednom z kaktusů, napíchla jsem ji jehlou a pak tu mrhu rozmáčla, když jsem kaktus prohlédla, našla jsem tam asi další čtyři. Prosím o radu, jak jeúčinně  zneškodnit, nerada bych o své kaktusy přišla. Asi před týdnem jsem je všechny přesazovala do nového substrátu.Můžou se ty mrchy dostat i na jiné pokojové rostliny, které mám v bytě? Třeba na fialky nebo juku? Děkuji moc moc za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 85.82 (?), 14.6.2006 16:35

Jde o červce - vlnatku. Velmi problematický škůdce, často se vyskytuje tam, kde ho nevidíte - na bázi kaktusu a na kořenech.  Používá se Sumition Super, 2x za 14 dnu. Dospělce potirejte lihem. Je však třeba ozkoušet koncentrace a počítat s tím, že jde o látku zdraví škodlivou. Tudíž- na vlastní nebezpečí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.98 (?), 16.6.2006 21:46
Také jsme měli tohoto škůdce na kaktusech. Všechny jsme přesadili do propařené (sterilní) zeminy. Předtím jsme je pečlivě očistili od hlíny, postříkali insekticidem, pak teprve zasadili do sterilní zeminy. Po několika dnech jsme teprve začali opatrně zalévat. Osvědčilo se to, ani jeden kaktus neuhynul. Samozřejmě jsme pečlivě dezinfikovali i kořenáče a použili jen plastikové nebo porcelánové. Klasické raději ne. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.239 (?), 28.9.2007 13:47
Ak je to vlnatka, odporucam pripravok Confidor WG v davke 2mg/10l - zalievka, alebo Confidor SC v davke 5ml/10l.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.178 (?), 28.5.2008 14:01

Dobrý den, psala jsem k tématu dracen, že tytéž světlohnědé flíčky mám doma na draceně. Odkázali mne na kaktusáře - a ono to docela i sedí, jelikož mám doma poměrně větší množství kaktusů i sukulentů a v posledních dnech se ty flíčky začínají objevovat i tam. Bylo mi řečeno, že jde o vlnatku - to jsem četla i u Vás, ale problém je s tím postřikem. Byl navrhnut Sumithion Super - ale ten se od této soboty přestal prodávat, je zakázaný. Ale i kdyby nebyl, jeho účinná látka se do ČR přestala dodávat již v loni. Tedy co na vlnatku? Mimo mospilanu?

Děkuji Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.41 (?), 17.1.2016 14:28

muj kaktus mi zacinal vadnout a nevěděla jsem co s ním, dnes jsem se na něj pořádně podívala a byly tam malí broučci tak jsem jich pár sklepala ale je jich tam moc nevím ani co je to za druh ale vím že je malá šedá nejsou jí vidět nohy.Prosím o pomoc třeba typ na přípravek a kde se prodává, odpověste co nejdřív prosím      Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika