Poradí někdo co je to za rostlinu?



Stránky: 1,  2   
host - 88.14 (?) 
29.3.2011 12:57, zobrazeno: 41383x

Zdravím.Tuto rostlinku mám šestý rok... je poněkud menší než by po těch letech asi měla být, ale měla jsem ji na místě provizorním až teď jsem ji přemístila na lepší a stálé místo.Za těch šest let mi nějaké listy narostly, ale mezi tím zežloutly... ale zatím to vypadá slibně, pořád lezou další a další lístky... chtěla jsem poprosit, jestli by někdo nevěděl co je to za druh rostlinky a jestli kvete a jak asi bude veliká... předem moc děkuju Lucka :-)


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 88.14 (?), 29.3.2011 12:59

Myslela jsem si, že je to monstera, ale nevim, nevim... byla dárek od přítele a ten neví jak se rostlinka jmenuje... vkládám ještě jednu fotku...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 29.3.2011 19:57

Spíše než monstera (která by snad za ta léta udělala větší a děrované listy a měla by hafo vzdušných kořenů) mi to připadá jako některý z filodendronů; možná Philodendron erubescens nebo některý tomuto filodendronu dost podobný.

(No bodejť by si přítel pamatoval jméno nějaké kytky :-). Přítel, pokud to není zrovna zahradník, měl před lety jistě jiné starosti. Přeji vše dobré a ať Vám roste.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.2 (?), 29.3.2011 23:42

Na rozdíl od p.Josefa bych se spíš přiklonila k té monsteře, kamarádce také dlouho rostly jen plné listy, než začly růst děravé. Ale pěstování vám vyjde nastejno, ať je to filodendron nebo monstera. Hlavně ať vám roste a časem uvidíte...           Lída

monstera
monstera
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.14 (?), 30.3.2011 11:03

Já strašně moc děkuju Lídě a panu Josefovi.Dnes jsem rostlinku přesadila a uvidíme.Opravdu moc děkuju.Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.203 (?), 15.4.2012 18:42

Ta monstera má asi špatné podmínky, ty listy jsou málo dělené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.70 (?), 7.11.2012 11:57

Dobrý den.Tak jsem tu znovu a hlásím, že kytička krásně narostla :-) Dokonce i pokvete.Jen stále nevím, co přesně je to za pokojovku.A už vůbec jsem netušila, že kvete!!! :-)Kdyby náhodou někdo věděl co je zač, budu moc ráda za každou radu ;-) Děkuji Lucka B. Přikládám foto pokojovky a květu :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.70 (?), 7.11.2012 11:59

Foto květu :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.156 (?), 7.11.2012 22:10

Stále si myslím, že se jedná o filodendron, (kterých je ovšem několik set druhů). Monstera to zcela jistě není.

Anebo to může být ještě taky něco jiného z široké čeledi áronovitých, kde je přes sto rodů a dva tisíce druhů...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 7.11.2012 23:45

Podle těch řapíků to tedy opravdu monstera není, zas má p.Josef pravdu. Na přiložené fotce z netu je květ filodendronu.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika