Plíseň kaktusu



Barbora B. - (2) - 170.254 (?) 
5.4.2010 14:21, zobrazeno: 26784x

Dobrý den, zachránila jsem kaktus z jednoho supermarketu, nevím, jak se jmenuje a mám obavy, jestli není postižen plísní. Pro jistotu jsem ho postříkala "stoletým" Sumothionem a dala do karantény. Poradí mi, prosím, někdo? (Přikládám foto). Děkuji.

Plíseň na kaktusu
Plíseň na kaktusu
Plíseň na kaktusu
Plíseň na kaktusu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 48.243 (?), 5.4.2010 14:38

Rod neurčím, možná nějaký mladý Ferocactus. Sumithion je - tedy vlastně byl, už se nevyrábí - proti živočiškým škůdcům, na plísně je k ničemu. Růstové vrcholky kaktusů vypadají v pořádku, poklud bude další pěstování probíhat bez chyb, mohl by přežít.

Obecně varuju před nakupováním větších kaktusů v hypersupermarketech, jsou to importy z plantáží ze subtropů - Kanáry, Madeira, severní Afrika - převoz do střední Evropy snášejí špatně i v podmínkách zkušených pěstitelů. V našich podmínkách nejlépe rostou kaktusy, co byly u nás vypěstovány ze semene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Barbora B. - (2) - 170.254 (?), 5.4.2010 15:01

Děkuji za bleskovou odpověď, máte pravdu, Sumothion je v tomto případě k ničemu, chce to číst příbalové letáky.Mrknu, jestli mám nějaký postřik na plísně.Vrcholky má na pohled zdravé, tak snad teplo a sluníčko (pokud se ho už konečně dočkáme) udělají své.

S těmi podezřelými nákupy máte pravdu, ale když tam vidím ty chudáky, někdy neodolám a pokouším se zachraňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.113 (?), 17.11.2012 12:02

Také se mi na kaktusu udělala nejspíš plíseň vypadá to jako takové bílé kuličky a když jednu vytáhnu tak se mi v ruce rozbije je to jako nějaká voda v kuličce.Zjistila jsem to pozdě, protože jsem byla na dovolené a mezitím mi to přelezlo na druhý kaktus jak se toho mám zbavit?Prosím o rychlou radu.DĚKUJI. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.19 (?), 17.11.2012 17:24

to bude nejspíš vlnatka - je to nezmar a rychle se šíří - kupte si přípravek na ni a je třeba kaktus nejen ošetřit zvenčí, ale hlavně i vyprat kořeny důkladně a dát novou zeminu na kaktusy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.19 (?), 17.11.2012 17:25

přípravek se jmenuje mospilan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.118 (?), 3.1.2013 20:02

Proboha! Nešiřte paniku. Ty kaktusy na fotce nejsou napadeny žádnou plísní. Jedná se o voskový povlak, který některé kaktusy vytvářejí na ochranu proti slunci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 15.2.2019 8:50

Ani plísen a vlnatka už vůbec ne. Spís než voskový povlak to vypadá na povrchové poškození pokožky v minulosti nějakým koncentrovanějším postřikem - vrcholky jsou zdravé a odrůstají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika