Odnož - kořeny ze shora?



host - 223.69 (?)
26.8.2020 15:34

A v podstatě tomu výhonku nejde říkat odnož. Rostlina se jen snaží normálně růst,  vrcholek nemá, tak vytváří postranní "větve", které by stejně časem tvořila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Margarit - (9) - 121.194 (?), 26.8.2020 12:15, zobrazeno: 759x

Dobrý den,

dostala jsem takovýto kaktus. Už mu vyrazila jedna odnož i s kořínky kterou jsem zasadila. Nyní mu vyrazila druhá viz foto, ale kořínky jí rostou úplně nesmyslně. Nevíte čím to je a co s tím? Jak mám tohle zasadit, to teda nemám ponětí :)


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 26.8.2020 15:04

Toto byl kaktus s naroubovanou barevnou částí, která odumřela. Zůstala jen podnož, která se snaží přežít a růst dál. Můžou to být vzdušné kořeny, ale spíš jen zoufalá rostlina hledá a zkouší, jestli by nešlo zakořenit jinde a líp, a tam pokračovat v normálním růstu.

Můžete to nechat a pozorovat jak to roste a jak původně vypadala ona podnož, nebo to odříznout a zasadit jako samostatnou rostlinu. Podnož to ale bude zkoušet stále znovu, protože prostě chce růst a jinou možnost nemá. Pokud si ji tedy plánujete nechat, tak jí v růstu nebraňte.

A bylo by dobré odstranit ten odumřelý roub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 26.8.2020 15:34

A v podstatě tomu výhonku nejde říkat odnož. Rostlina se jen snaží normálně růst,  vrcholek nemá, tak vytváří postranní "větve", které by stejně časem tvořila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.69 (?), 26.8.2020 16:41

Ta podnož může být snad nějaký Hylocereus, zadejte si to do vyhledávače, kaktus s bujným a chaotickým růstem dlouhých a tenkých větví, s nádhernými velkými květy, a u některých druhů i s jedlými plody.

Rostlinu přesaďte do větší a stabilní nádoby, spíš vyšší, protože větve budou dlouhé a postupně převislé (jaký substrát jistě víte, nebo kupte),  pohnojte a uvidíte jak se začne vděčně a radostně rozrůstat.  Bude to mnohem zajímavější kaktus, než byl ten původní malý stonek s barevnou bambulkou nahoře, která stejně umřela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Margarit - (9) - 121.194 (?), 27.8.2020 16:32

Dobrý den,

tak to jsem vůbec netušila, moc se nevyznám. Děkuji za rady, zkusím provést, ať je mu lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika