Kaktus - jak ho zachránit?



Stránky: 1,  2   
host - 39.189 (?) 
10.1.2013 16:19, zobrazeno: 45675x

Potřebovala bych poradit, už nekolik let mám kaktus, ale ted mi poslední rok začal takhle odcházet. Prosím jak ho zachráním? Nechci o nej přijit.

Vadnoucí kaktus
Vadnoucí kaktus
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 10.1.2013 18:24

A co se vám na něm nelíbí? Stárne... Pokud je ta spodní část na omak tvrdá jako horní (nebo tvrdší), je v pořádku. Jedině, že by byla měkká (že by hnila), pak by se to muselo řešit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.150 (?), 12.1.2013 4:16
Prave ze na omak tvrda neni... prijde mi ze mekkne a tak nevim jak s nim nalozit aby byl zas v poradku abych ho zachranila... Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 12.1.2013 15:28

Pokud by ten spodek byl měkký a kaktus by začal hnít, musela by se odříznout zdravá horní část a nechat několik dní zachnout. Je dobré na ní asi pod úhlem 45° seříznout žebra, aby se při zasychání trny nekroutily směrem dolů. Po zaschnutí ho můžete buď zlehka tak 0,5cm zasadit, nebo počkat, až se vyvinou čekací kořínky a zasadit až pak. Použít lehkou zem pro kaktusy, zpočátku nezalévat!!! - nejdřív musí mít nějaké kořeny...

Ale podle té fotky mi fakt nepřipadá, že by hnil, to bývá buď hnědý nebo do žluta...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.202 (?), 22.1.2013 0:43

No on je práve mekky a takový jako by se to i zcvrkávalo... a to mám do nej opravdu rezat? jak dlouho asi trva než začnou kořínky? Zem pro kaktusy seženu v každém zahradnictví?...

Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 22.1.2013 15:32

Zem namícháte z normální zeminy + písek, lze i přidat i trochu drobné drti z cihel (ne prach) nebo trochu perlitu. Ale není to nutné, stačí zemina + písek tak 1:1.

Klidně bych tu zdravou část odřízla (musí být na řezu celá zelená!), jinak vám to bude postupovat dál a už ho nezachráníte. Pokud ta spodní část bude ještě trošku životaschopná, mohly by z její horní části časem vyrazit nějaké odnože, ale předpokládám, že spíš ne.

Tu odříznutou horní část upravte, jak jsem psala a nejdřív nechte řez zaschnout.  Pokud ten vršek postavíte třeba na prázdné štamprlátko, uvidíte, když začne ukazovat čekací kořínky. Když mají tak 3mm, můžete ho posadit na povrch zeminy v květináči a mírně přitisknout, aby byl nepatrně zabořený v zemině. Pak zalévat jen velmi opatrně, dokud pořádně nezakoření.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.118 (?), 1.2.2013 14:23

Zřejmě se jedná o Echinokaktus grusonii, který přežívá v ne zrovna ideálních podmínkách, takže odrůstající spodek rostliny se scvrkává a tím se stává poněkud navzhledným. Pokusit se o zmlazení řezem bych u echinokaktusu nedoporučoval. Zakořenění nemusí být úspěšné. Taky zakrytí spodní části rostliny nějakou dekorací nebo zapuštění do substrátu rostlině neprospěje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.182 (?), 1.12.2013 15:22

Měla jse m problém s hnilobou a dnes jsem to odřízla a snad správně.

Boužel na kaktusu jsou přilepeny umělé květy od zasílatele Baker. Nevadí to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.253 (?), 13.1.2020 14:33
Jak zachránit můj kaktus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 14.1.2020 11:28

nezalévat, snad to přežije. Podle fotky usuzuji, že má příliš vláhy, což mu nesvědčí a to je zřejmě důvod, proč hyne. Taky zem, ve které je zasazený, není příliš vhodná. Do kaktusů jsem sice nikdy nešel, jenže pak se jich někdo chtěl zbavit a tak jich několik skončilo u mě. Přezimují takto za oknem při asi 15° a bez zálivky. nestěžují si. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika