Hnědnoucí sukulenty



host - 0.121 (?)
15.7.2020 23:06
Dobrý den. Snažila jsem se najít řešení mého problému na internetu, ale marně. Tudíž píšu tady a doufám, že se najde někdo, kdo bude vědět co se děje. Asi dva měsíce zpátky jsem si koupila dva sukulenty, přesadila je do namíchaného substrátu (říční písek, hlína, perlit), který se nám doma osvědčil. Bohužel jsem si dneska všimla, že mi sukulenty začly hnědnout u samého začátku listů a nemám nápad čím by to mohlo být. Jestli mají málo/hodně vody, špatný substrát, atd.. přece jenom mám sukulenty poprvé a mrzelo by mě kdyby natáhly bačkory. (A nebo jsem já hysterka?🤔) V příloze posílám fotku. Ten samý problém má i druhý sukulent.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 0.121 (?), 15.7.2020 23:06, zobrazeno: 2214x
Dobrý den. Snažila jsem se najít řešení mého problému na internetu, ale marně. Tudíž píšu tady a doufám, že se najde někdo, kdo bude vědět co se děje. Asi dva měsíce zpátky jsem si koupila dva sukulenty, přesadila je do namíchaného substrátu (říční písek, hlína, perlit), který se nám doma osvědčil. Bohužel jsem si dneska všimla, že mi sukulenty začly hnědnout u samého začátku listů a nemám nápad čím by to mohlo být. Jestli mají málo/hodně vody, špatný substrát, atd.. přece jenom mám sukulenty poprvé a mrzelo by mě kdyby natáhly bačkory. (A nebo jsem já hysterka?🤔) V příloze posílám fotku. Ten samý problém má i druhý sukulent.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 16.7.2020 7:50

Z fota usuzuju, že to má moc vody-na pohled přemokřený povch zeminyfrown. Taky pokud jste použila HLÍNUcool? Jak je nádoba velká-vysoká, nebo plytká? Máte podmisku? Na dně nádoby drenáž, odtokový otvor-otvory??...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.121 (?), 16.7.2020 11:15
Zemina je mokrá, protože jsem ji před focením zalila (při tom jsem si právě všimla toho hnědého zbarvení). Ona to není hlína, špatně jsem se vyjádřila.😁 Je to směs obyč. substrátu, písku a perlitu, který jsem si namíchala podle jednoho pána, který má sukulenty doma a neosvědčil se mu substrát přímo určený na sukulenty a kaktusy. (Taky jsem hledala na internetu a spoustu lidí si takhle substrát namíchalo) Nádoba je oválná, 10 na výšku a 34 šířka. Dno nádoby- kameny. Vespod nejsou odtokové otvory. Spíš na co by tam byly, není to tak že bych tam vylila celou konev vody. Právě ten namíchaný substrát má tu vodu odvádět.🤷‍♀️

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.127 (?), 16.7.2020 13:09

Té haworthii na fotce vůbec nic není wink.Někdy tohle zbarvení u paty listů bývá, když list růstově "poskočí". Neplašte se.

Ale osobně bych kaktus ani sukulent nezasadila do polévané misky bez odtoku, ani když je dole drenáž. Pak opravdu stačí, když vám jednou trochu ujede ruka s vodou a máte po nich...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.127 (?), 16.7.2020 13:20

Ps - ale asi bych zalévala o chlup méně, to "poskočení" právě dělá větší množství vody. U těhle rostlin je lepší spíš sucho a pomalejší růst, jejich pletiva jsou pak hustší a rostliny jsou pak odolnější. Konkrétně u haworthií nevadí občas ani mírné scvrknutí listů.           L

To množství zálivky na fotce bohatě stačí na 14 dní slunného počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.121 (?), 16.7.2020 14:37
Beru na vědomí. 😊 Moc děkuji za radu a odpověď!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika