euphorbia pryšec



Stránky: 1,  2   
host - 210.254 (?) 
5.11.2008 19:50, zobrazeno: 48682x

dobrý mám tento pryšec vysoký již 1,20 m. Začíná se mi kácet, jak se tyto pokojové květiny chrání - jakou potřebují oporu, aby se nezkácely??

dala jsem ho do většího květináče, ale stejně se káci, asi o něj přijdu.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 5.11.2008 21:23

Z daného dotazu jsem vyčetl, že se jedná nejspíše o Euphorbia trigona - pryšec trojhranný nebo něco podobného.Jestli je to on, jedná se o sukulentní rostlinu, která nepotřebuje velký květník, malý není vhodný také z důvodu převrácení.Pokud rostlina chřadne, pokuste se ji zachránit přeřízkováním-odlomit článek, nechat zaschnout ránu a píchnout do zeminy, měl by snadno zakořenit.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.11.2008 21:44

Ono těch pryšců je hodně moc. Jak těch venkovních, tak těch pokojových. Já mám také jeden doma a také mi stále rostl hodně do výšky. Jednou jsem se namíchla a celý jsem ho ostříhala.  Krásně mi celý obrazil a je teď pěkný a košatý. Tak se toho sestřihu vůbec nebojte. Je to takový  "plevel", který se ujme kdykoliv.  Já vždycky ty odřezané větvičky  nařízkuji a pak rozdávám malé kytičky všem známým.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 5.11.2008 22:22

Jaký "tento" pryšec? Euphorbia je prostě pryšec, druh je to druhé jméno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 5.11.2008 22:30

Euphorbia = pryšec, Euphorbia = pryšec latinsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 5.11.2008 23:45

Nerozumim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jardín - (8) - 67.226 (?), 5.11.2008 22:57

Nechejme hosta 122 v nevědomosti, jakýpak že to ten pryšec je, patrně skutečně půjde o Euphorbia trigona, takže ani "stříhání" bych nedoporučoval.
Vysoké květiny potřebují často oporu. Zapíchnutý "klacek" obvykle nepomůže, jelikož květináč je malý a půda kyprá. 
Osvědčeným způsobem je upevnění opory tak, jak jsem se vám pokusil nakreslit. Doufám, že je to k pochopení. Nejlepším materiálem na kříže je tak 5 mm novodur či jiná umělá hmota. Tyčku doporučuji z materiálu, který nehnije. Květináče by měly být těžké, nejlépe silnostěné, vypalované.
K uvázání rostlin pak doporučuji pásku z PVC.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 5.11.2008 23:37

Pokud ho máte u stěny, stačí ho přichytit k háčku ve zdi provázkem. Rozhodně bych ho NEŘEZALA, jsou zajímavé právě svou sloupovitostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.208 (?), 6.11.2008 9:23

děkuji vám všem za reakce, odpovědi.

je to pryšec trigona.

ano, je to krásná zajímavá rostlina, o kterou bych něchtěla přijít.

je škoda, jak píše paní, jí stříhat, opravdu je zajímavá svou slopovitostí.  něco zkusím z vašich rad.

taky vám někdy opadávají ty lístky? zežloutnou, uschnou a opadnou. ale oni zase obrazí, krásně pryšec zdobí, dělám něco špatně, že opadávaji, nebo tak to má být??

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 7.11.2008 0:13

Lístky této rostliny zůstávají většinou na horní straně vrcholu, je to patrně pro to, že je to sukulent a rostlina se snaží mít co nejmenší listovou plochu kvůli odpařování vody.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika