Druh kaktusu a jak nařízkovat



ladaalb - (38) - 98.47 (?) 
6.4.2016 19:34, zobrazeno: 4974x

dobrý den, chci přesadit a nařízkovat tento kaktus. poradíte mi prosím jaký je to druh. co jsem vyčetla tak uříznout nechat tyden schnout a pak dat na perlit, ale pak jinde čtu že na rašelinu, někde vlhkou jinde suchou a s perlitem tosamé nevím jestli vlhčit nebo ne. a co s tim spodkem co zůstane v květinači. obrazi? děkují

ps. jsem absolutní neznalec kaktusů a informace jsem na internetu sháněla ale potřebují vědět druh.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 38.202 (?), 6.4.2016 21:17

Nic jednoduššího než nařízkovat na špalíky, třeba po 8 cm, zaříznout spodek do špičky (kužele), aby vytvářel kořeny uprostřed z cévního svazku a ne na okraji, nechat nejméně týden zaschnout a potom zasadit do propustné a výživné země. Hlavně ho dejte na světlo a méně zalévejte, aby se pak nestejnoměrně nevytahoval. Spodek velmi pravděpodobně obrazí a pak stačí odnož odříznout a popsaným způsobem namnožit. Nebo si můžete pěstovat rozvětvující se kaktus. Jak je libo. Rašelina není na kaktusy nic moc dobrá. Kaktusy potřebují hojnou nárazovou zálivku, která se však nedrží v půdě příliš dlouho, aby nezačaly hnít kořeny. Kaktusy zalévejte, když rostou. Když jsou v klidu, nikoli. Když si nejste jistá, raději taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.47 (?), 9.4.2016 15:55

mockrát vam děkují rady a nevíte náhodou co je to za druh,

děkují

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika