Opadávání vánočního kaktusu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 147.41 (?) 
14.8.2009 21:38, zobrazeno: 61536x

Dobrý den mám dotaz vánocní kaktus mi začal opadávat nevim co s ním děkuji za odpověd

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 200.145 (?), 16.8.2009 9:31

Dle mých zkušeností vánoční kaktus potřebuje chladno a nepřelívat. Přes léto je mu nejlépe venku na stinném místě (což se mu u nás v bytě neděje). Přesto, že jej mám na záp. okně celoročně v místnosti, kde se netopí, na Vánoce vykvete. Přenesla bych ho tedy do chladnější místnosti, máte-li možnost a nechala ho proschnout (pokud byl substrát mokrý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.175 (?), 29.8.2009 23:36

Vánoční kaktusy mám již mnoho let s květy růžovými, bílými, kombinace. Po Vánocích mají několik stovek květů. Jak k nim přišly?V květnu je vystěhuji ven na stinné místo, kde přebývají až do konce září. Rosím, zalévám a hnojím vydatně.Od září zalévám méně tak aby měly jen vlhkou půdu. Pak jim dovolím jít domů, normální pokojová teplota, zalévám, když je půda na povrchu suchá a počátkem prosince nasazují poupata. Do konce ledna obdivuji květy, do dubna to spolu vydržíme doma a opět "fičí" ven. Tedy - opadávání je výsledkem přelití, myslím. Když jsem je měla celý rok v bytě a moc jsem se jim věnovala, činily mně to samé. Milují letnění venku s vodou a méně vody v bytě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 5.11.2009 20:59

Dobrý večer také mám vánoční kaktusy, ale nikdy mě nekvetou na vánoce, ale už začátkem listopadu, dělám to přesně tak jak to popisujete Vy.Nevím co bych ještě měla vyzkoušet aby rozkvetly aspoň kolem 15 prosince?Děkuji za radu.Marie

vánoční kaktus
vánoční kaktus
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 6.11.2009 18:30

Zdravím ještě jednou a přidávám Foto dostala jsem omluvný email ze Zahrady byla porucha na servru.Marie

vánoční kaktus
vánoční kaktus
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Tady jsou pospolu
Tady jsou pospolu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 6.11.2009 19:36

Podle mých zkušeností si "vánoční kaktusy" kvetou jak se jim zamane. Zejména nové šlechtěné kultivary s tvarovanými květy. Velký vliv má způsob pěstování a teploty během roku. Na vánoce nejčastěji kvetl ten starý původní, s jednoduchými červenofialovými květy. Už jej málokdo má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 6.11.2009 20:29

Dobrý večer asi máte pravdu, že šlechtěné kvetou jak se jim zamane, ale host 9.175 psal, že poupata nasazují začátkem prosince, tak jsem si myslela, že by ty moje mohly taky, možná,ale má ten původní.Děkuji Vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 3.12.2009 22:35

Vánoční kaktus potřebuje dvě období, kdy se má méně zalévat. První je po odkvětu - kaktus odpočívá, a tak je spotřeba vody menší. Druhé období je na podzim (září-říjen), kdy nasazuje květy.

Po přenesení domů po letnění (cca září-říjen, podle počasí) by měl stát na stálém místě a pokud možno s ním nehýbat. Otáčení, posunování, přenášení atd. vede skoro jistě k opadání nasazených poupat.

Já mám vánoční kakatusy na nevytápěné chodbě, v nejvyšším patře schodiště pod skleněnou střechou - světlíkem. Na chodbě je v létě 30-35 stupňů, v zimě mezi 3-10 stupni. Se zaléváním to rozhodně nepřeháním, s hnojením už vůbec ne. A pravidelně v prosinci kvetou, asi takhle:

vánoce s kaktusem :-)
vánoce s kaktusem :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 6.11.2009 19:37

Obával bych se přelití v těžké půdě a tím ztráty kořenů. Opatrně zalévejte, roste (od slova "rosit").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 3.12.2009 20:08

Dobrý večer, tak takto vykvetl ten můj.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika