Chřadnoucí kaktus



host - 160.77 (?)
13.4.2020 19:05

Já v bytě nemám chladné světlé místo, tak proto šel chudák do tmy. Příště kaktusy nechám celoročně na jednom místě, to alespoň přežijí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 160.77 (?), 10.4.2020 13:01, zobrazeno: 2680x

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Kaktus mám od podzimu, nechala jsem ho přezimovat v chladu a ve tmě, když jsem ho teď na jaře vytáhla, tak jsem si všimla, že se na něm objevily rezavé skvrny, ale někde jsem se dočetla, že to je nejspíš kvůli podmínkám, ve kterých přezimoval. Tak jsem ho nechala na okně a možná tak po týdnu lehce zalila mírně teplou vodou. Od té doby vypadá stále hůř. Jde ho ještě nějak zachránit? Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.138 (?), 10.4.2020 23:59

Mám silné obavy, že hnije... Jestli je hnědá část pod vrcholem měkká, tak je po něm. Dala jste ho do chladu nezalitý -suchý? Ty kryty na květináče nejsou u kaktusů zrovna nejlepší, špatně pak vidíte, jestli náhodou nestojí ve vodě... Osobně těch pár kaktusů, co ještě mám, přezimuji v chladu na světle, přestávám zalévat v polovině září a zjara je poprvé zalévám až v polovině května, protože probouzet po zimě se mají teplem. ne vodou.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.77 (?), 13.4.2020 18:56

Zkoušela jsem a kupodivu mi měkká nepřijde. Myslím si, že jsem ho do chladu dala suchý, ale nekontrolovala jsem to. Tak asi uvidím, jestli přežije.

Děkuji za rady, příště to provedu tak jak píšete vy (nebo raději přezimování vzdám úplně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 11.4.2020 12:20

Také to vidím na hnilohu a mrtvý kaktus.

Já osobně beru zimování kaktusů ve tmě jako nepřirozené a týrání.  Že má velké zásoby a většinou to vydrží neznamená, že bychom jim to měli schválně dělat. Je to přece živý organismus a takový šok si od nás rozhodně nezaslouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.77 (?), 13.4.2020 19:05

Já v bytě nemám chladné světlé místo, tak proto šel chudák do tmy. Příště kaktusy nechám celoročně na jednom místě, to alespoň přežijí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.138 (?), 13.4.2020 19:51

Pokud bude mít světlo (co nejvíc), může klidně přezimovat i v teple. Ale opravdu dodržte to, že ho od poloviny září do poloviny května nebudete zalévat, protože jinak se vám vytáhne do výšky a udělá "krk". Že se přes zimu scvrkne, nevadí, on se zas pak nacucá wink.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika