Černání kaktusu zeshora



Joe321 - (3) - 68.194 (?) 
11.10.2018 18:32, zobrazeno: 2593x

Dobrý den,

mám zasazený odstřižený kaktus asi 1 rok a začal růst toto léto. Bohužel začíná mít nahoře drobnou černou tečku, u které usychají i listy.

Co je zvláštní, že stejnou tečku začaly mít i kaktusy, které jsem odstřihl měsíc zpět, měl je 2 týdny na zaschnutí a 2 týdny zpět dal do květináče vedle tohoto původního kaktusu.

Tento kaktus celkem dobře zvládá zálivku (řízky jsou z kaktusu, který můj táta zaléva konvičkou každý týden), přesto ho tolik nezalévám a černé od spoda nejsou. Jediné, co mě napadá, je přemístění na chladnější místo.

Měl by někdo radu, zda to může být teplotou, a jestli jsou schopní kaktusy toto "rozhodit" nebo zda bych měl černé špičky odstřihnout?

Děkuju!

Ondra


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 248.102 (?), 30.1.2019 23:52

Od čeho máte ty skvrnky nahoře nevím, listy ale opadávají u pryšců (Euphorbia) normálně, vždy jich mají jen pár nahoře. Snesou i běžnou pokojovou teplotu, jen chtějí dost světla a zalévat méně, než běžné pokojovky, ale zase víc, než klasické kaktusy.

Pokud se ty skvrny objevují i na nových řízcích zasazených u původní rostliny, zkusila bych je příště dát do jiného květináče s novým substrátem.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika