aloe vera



host - 57.71 (?)
25.7.2008 8:10

Díky, já to aloe stejně nemám kde jinde dát... jen zvažuji, zda to mám rozsadit - jako nějak oddělit ty výhonky nebo jak to zkrotit... Minulý týden tu byl známý z Izraele a říkal - hoď to do velkého květináče a bude z toho obr - neodděluj výhonky. Jenže já si na okno nemohu dovolit mít obří květináče s metrovým aloe. A dát to pod okno, tak už nebude žádné světlo. Jak nejlepé ho tedy usměrnit? Anebo přestane samo růst, když už nemá téměř místo? Nebo začne chřadnout??? Nemám potřebu mít těch aloe víc, ale nerada bych o ně přišla kompletně. Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 76.122 (?), 22.7.2008 10:28

Tak jsem pro vás ještě hledal a doporučuje se 1 ročně slabým roztokem hnojiva s poměrem živin 10 40 10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.7.2008 12:20

Tak jsem také hledala na internetu a našla jsem v několika radách na pěstování to samé, co píši já. Tedy hnojit jedenkrát  za 14 dní až tři týdny. Přidávám adresu, ne které si to prostudujte.  Neříkám, že já hnojím svoji aloe pravidelně - spíš je to tak, když si vzpomenu, ale rozhodně to není méně než jednou za tři týdny a prospívá mi pěkně.  Zdravím - Daniela.

http://www.chovatelka.cz/chovatelka/clanek/1227--jak-pestovat-aloe-vera-.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 22.7.2008 13:04

www.thegardenhelper.com/aloe~vera.html

Jinde se píše to samý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 22.7.2008 13:18

Já jsem svou aloe vera zasadil do hlíny, kterou jsem nabral na zahradě z krtince, čili hlína nic moc. Nikdy jsem ji nehnojil a prospívá taky dobře. Už jsem ji několikrát přesazoval, a vždycky jsem na to bral jen tu špatnou hlínu z krtinců. Ani jsem ji nikdy nezaléval, ale mám podezření, že ji manželka občas v neděli zalije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.7.2008 0:54

To je hezké - zřejmě je sváteční zálivka nede všechno hnojení!  D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.71 (?), 24.7.2008 6:56

Čtu vaše příspěvky s otevřenou pusou:-). Já dostala aloe před rokem, takový chudáčky a jako totální neznalec jsem je zasadila do kupovaného substrátu pro sazenice, normálka květináč na okně, kde svítí slunce jen pozdě odpoledne - zalévám hnojivem pro zelené rostliny jednou za týden, jak i jiné květiny v bytě a aloe má plno odnoží, a roste jak zplašené do výšky i do šírky, tlouš´tky, že už nevím, jak ho zastavit. Hmmm... Tak teď nevím, zda mám ten dosavadní styl změnit, když se jim tak daří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.7.2008 22:07

Já bych dosavadní styl pěstování Vaší aloe vůbec neměnila. Zřejmě jí to vyhovuje a to je dobře.  Někde jsem dokonce četla, že by neměly být na přímém slunci, že se mají přistiňovat. Já to neřeším, protože moje aloe je na slunce zvyklá od rána do večera a vyhovuje jí to. Když vidím, že mi prospívá, tak to také nebudu měnit, i kdybych četla cokoliv jiného.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 24.7.2008 22:31

U aloe je zajímavá reakce na slunce. Když jí vynesete na prudký slunce tak sice na první pohled skoro celá uschne, ale to co vypadá uschlý se po čase zase zazelená. (mam tedy jinou aloe, ne vera)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.71 (?), 25.7.2008 8:10

Díky, já to aloe stejně nemám kde jinde dát... jen zvažuji, zda to mám rozsadit - jako nějak oddělit ty výhonky nebo jak to zkrotit... Minulý týden tu byl známý z Izraele a říkal - hoď to do velkého květináče a bude z toho obr - neodděluj výhonky. Jenže já si na okno nemohu dovolit mít obří květináče s metrovým aloe. A dát to pod okno, tak už nebude žádné světlo. Jak nejlepé ho tedy usměrnit? Anebo přestane samo růst, když už nemá téměř místo? Nebo začne chřadnout??? Nemám potřebu mít těch aloe víc, ale nerada bych o ně přišla kompletně. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.7.2008 9:58

Já bych si z řízku udělala novou a tu starou bych někomu dala, nebo vyhodila. Dělám to takto také - jinak bych měla doma překytkováno... Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika